×

Wyszukaj artykuł

Kto zdobędzie serce pięknej Ginewry?

Rycerz króla Artura – opowieść o wielkiej odwadze i namiętnościach

Redakcja Pinbook | 14-07-2020 | skomentuj

Rycerz króla Artura – opowieść o wielkiej odwadze i namiętnościach

"Rycerz króla Artura"/Materiały promocyjne

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

„Rycerz króla Artura” to porywający film kostiumowy z udziałem Seana Connery’ego i Richarda Gere’a, który przedstawia historię słynnego władcy i jego Rycerzy Okrągłego Stołu, którzy byli bohaterami legend arturiańskich. Film, w którym nie brakuje scen wielkich bitew, rycerskich potyczek i historii miłosnych, to opowieść o wielkiej odwadze i namiętnościach, które stanowiły temat średniowiecznych ballad. Produkcja jest świetną propozycją dla osób, które na moment chcą się przenieść kilkaset lat wstecz.

Tytuł oryginalny: First Knight
Gatunek: Melodramat
Rok produkcji: 1995
Premiera: 7 lipca 1995
Reżyseria: Jerry Zucker
Scenariusz: William Nicholson

  Zobacz także  


Opis fabuły

Akcja filmu rozpoczyna się w momencie, gdy król Artur powraca do zamku Camelot, żeby poślubić lady Ginewrę, panią na Leonesse. Spora różnica wieku, która ich dzieli, nie ma żadnego znaczenia dla głębokiego uczucia oraz szacunku, które żywią wobec siebie. Wkrótce jednak wszystko się komplikuje, gdy w drodze do zamku Camelot orszak Ginewry zostaje zaatakowany przez wojsko Malaganta – Rycerza Okrągłego Stołu, który zdradził swoich towarzyszy i chce przejąć władzę w królestwie. Wówczas Ginewrę z opresji ratuje Lancelot. Samotny wędrowiec od razu zachwyca się urodą kobiety i postanawia odprowadzić ją do zamku, w którym wkrótce poznaje króla Artura i Rycerzy Okrągłego Stołu. Podstępny Malagant jednak ponownie daje się we znaki i porywa Ginewrę. Wówczas Lancelot postanawia zrobić wszystko, żeby znowu ją uratować. Gdy się ponownie spotykają, mężczyzna wyznaje jej miłość, ale ona postanawia dochować wierności królowi Arturowi. Lancelot decyduje się więc poświęcić swoją niezależność, żeby być blisko ukochanej i staje się jednym z Rycerzy Okrągłego Stołu.

 

  Zobacz także  


Zwiastun

Obsada

Sean Connery – król Artur
Julia Ormond – Ginewra
Richard Gere – Lancelot
John Gielgund – Oswald
Ben Cross – książę Malagant
Liam Cunningham – sir Agravain

Jeśli zainteresował was film „Rycerz króla Artura”, z pewnością spodoba wam się również niezwykły dramat „Czarny ocean”. Gorąco zachęcamy także do zapoznania się z takimi produkcjami jak „Siła kobiet” oraz „Masz talent”.

Wszystko na temat:

Filmy Kino Wszystkie tagiKomentarze: