×

Wyszukaj artykuł

Uda mu się wygrać z bezwzględnym systemem?

Richard Jewell – karkołomna walka o odzyskanie dobrego imienia

Redakcja Pinbook | 29-06-2020 | skomentuj

Richard Jewell – karkołomna walka o odzyskanie dobrego imienia

"Richard Jewell"/Materiały prasowe

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

„Richard Jewell” to oparty na faktach film w reżyserii Clinta Eastwooda, który opowiada o krzywdzie, jaką mogą wyrządzić bezduszne i żądne sensacji media. Pracownik ochrony przypadkiem odnajdzie ładunek wybuchowy ukryty w okolicy dużych skupisk ludzi. Chociaż w ten sposób uratuje setki istnień, stanie się kozłem ofiarnym amerykańskiego systemu sprawiedliwości. Będzie musiał zrobić wszystko, żeby oczyścić swoje dobre imię z zarzutów. Co się jednak stanie, gdy się okaże, że jego prostoduszność tylko pogorszy całą sprawę?

Tytuł oryginalny: Richard Jewell
Gatunek: Dramat
Rok produkcji: 2019
Premiera: 20 listopada 2019
Reżyseria: Clint Eastwood
Scenariusz: Billy Ray

  Zobacz także  


Opis fabuły

Film opowiada o prawdziwej historii Richarda Jewella, który był pracownikiem ochrony. Po raz pierwszy zrobiło się o nim głośno, gdy zgłosił, że znalazł ładunek wybuchowy podłożony pod obiektami sportowymi Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku. Po tym zdarzeniu mężczyzna został uznany za bohatera, dzięki któremu wielu ludzi uniknęło śmierci. Po kilku dniach jednak Federalne Biuro Śledcze, a także inne organy ścigania uznały, że jest on jednym z głównych podejrzanych w sprawie. Rozpoczęła się medialna nagonka, podczas której Jewell był oczerniany i uznawany za winnego podłożenia bomby. Życie mężczyzny prędko zaczęło zamieniać się w prawdziwy koszmar. Wkrótce postanowił zgłosić się o pomoc do niezależnego adwokata Watsona Bryanta, który słynął z prowadzenia antysystemowych spraw. Jewell wciąż utrzymywał że jest niewinny i Bryant rozpoczął karkołomną batalię przeciwko amerykańskim mediom oraz systemowi prawa. Szybko przekonał się jednak, że sprawa jest trudniejsza, niż się spodziewał. Oczyszczenia Jewella z zarzutów nie ułatwiał między innymi fakt, że ochroniarz zbyt ufnie podchodził do osób, które chciały udowodnić mu winę.

  Zobacz także  


Zwiastun

Obsada

Paul Walter Hauser – Richard Jewell
Sam Rockwell – Watson Bryant
Kathy Bates – Bobi Jewell
Jon Hamm – Tom Shaw
Olivia Wilde – Kathy Scruggs
Nina Arianda – Nadya Light
Ian Gomez – Dan Bennet
Wayne Duvall – Richard Rackleff
Alan Heckner – Bill Miller

Jeśli zainteresował was film „Richard Jewell”, z pewnością spodobają wam się również takie produkcje jak „High-Rise” czy „Plac Zbawiciela”. Zdecydowanie warto obejrzeć także poruszający film „Lion. Droga do domu”.

Wszystko na temat:

Filmy Kino Wszystkie tagiKomentarze: