×

Wyszukaj artykuł

Używki ucieczką od codzienności

Requiem dla snu – narkotyki, uzależnienia i droga w dół…

Maciej | dnia: 22-10-2020 | skomentuj

Requiem dla snu – narkotyki, uzależnienia i droga w dół…

Materiały promocyjne filmu

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH

Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

"Requiem dla snu" to pełnometrażowy film z gatunku dramat, produkcji USA. Reżyserem jest Darren Aronofsky, który w oparciu o powieść Huberta Selby’ego o tym samym tytule, stworzył również scenariusz. Film powstał we współpracy wielu wytwórni: Artisan Entertainment, Thousand Words, Sibling Productions, Protozoa Pictures, Industry Entertainment, Bandeira Entertainment, Requiem for a Dream i Truth and Soul Pictures. Światowa premiera miała miejsce 14 maja 2000r. Film spotkał się ze znakomitym odbiorem wśród krytyków i widzów. Zdobył 5 statuetek oraz był nominowany do wielu innych nagród, nie tylko kina niezależnego a i również do Oscara.

Tytuł oryginalny: Requiem for a Dream
Gatunek: Dramat
Reżyseria: Darren Aronofsky
Scenariusz: Darren Aronofsky / Hubert Selby Jr.
Rok produkcji: 2000
Kraj: USA

  Zobacz także  


Requiem dla snu – Opis fabuły 

To historia czterech postaci z Brooklynu. Pierwsza z nich to Sara Goldfarb, starsza kobieta na emeryturze. Mieszka samotnie, odkąd zmarł jej mąż i wyprowadził się syn – Harry. Czas upływa jej na nieustannym oglądaniu telewizji, sporadycznie przerywanym spotkaniami z przyjaciółkami. Pewnego dnia odbiera telefon z telewizji i dowiaduje się, że została zaproszona do wzięcia udziału w nagrywanym na żywo show. Od tego momentu jej celem staje się zrzucenie wagi, by jak najlepiej wyglądać na ekranie. Popada w istną paranoję i udaje się do lekarza, który jak się później okazuje, przypisuje jej tabletki na odchudzanie, zawierające amfetaminę, od której Sara się uzależnia.
Drugim bohaterem jest jej syn – Harry. To młody i ambitny chłopak, który wraz ze swoim przyjacielem Tyrone i dziewczyną Marion, żyją lekkodusznie, zażywając narkotyki i bawiąc się. Wpadają na pomysł jak zapewnić sobie dostęp do prochów, jednocześnie na nich zarabiając. Rozpoczynają działalność dilerską, jednak dochodzi do pechowego wydarzenia. Wybucha wojna gangów, w wyniku której Tyrone trafia do więzienia. Wszystkie pieniądze młodych idą na kaucję. Z po policyjnych czystkach na mieście nie ma towaru, a okazuje się że cała trójka popadła w uzależnienie. I w tym momencie ich życie będzie już tylko drogą w dół… Film obecnie znajdziemy w ofercie serwisów streamingowych - obejrzymy go chociażby na Netfliksie czy iTunes. 

  Zobacz także  


Requiem dla snu - zwiastun

Requiem dla snu – obsada

Ellen Burstyn – Sara Goldfarb
Jared Leto – Harry Goldfarb
Jennifer Connelly – Marion Silver
Marlon Wayans – Tyrone C. Love
Christopher McDonald – Tappy Tibbons
Louise Lasser – Ada
Keith David – Big Tim

Jedną z głównych ról w filmie zagrał Jared Leto. Aktor wystąpił także między innymi w filmach Blade Runner 2049 i Mr. Nobody.

Wszystko na temat:

Filmy Filmy online Netflix Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz