Opowieść podręcznej - Opis i obsada - Gdzie oglądać online?

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 12-07-2019

ocena: 0     skomentuj

opowieść-podrecznej-plakat

Opoowieść podręcznej – Twórcy i premiera

To serial dramatyczny produkcji amerykańskiej wyprodukowany przez studio MGM Television. Na dzień dzisiejszy ukazały się 3 sezony, przy czym pierwsze trzy odcinki ujrzały światło dzienne 26 kwietnia 2017r. Serial oparty jest na powieści z roku 1985 o tym samym tytule autorstwa Margaret Atwood. Serial został wykonany na zlecenie serwisu Hulu. Reżyserem tego działa jest Bruce Miller. Historia została doceniona przez krytyków i oglądających. Odzwierciedliło się to nominacją do 54 nagród i wygraną 27 z nich. Opowieść podręcznej otrzymała nagrodę Złotego Globa w kategorii Najlepszy serial dramatyczny oraz 3 nagrody Emmy. Elisabeth 
Gdzie można obejrzeć Opowieść Podręcznej online? Serial znajdziemy na platformie HBO GO oraz serwisach player.pl, ipla.tv oraz Fili.cc. Platformy te za niewielka opłatą pozwalają nam na dostęp do nieograniczonych ilości materiałów video.

Oglądasz seriale online? Przeczytaj o Netflix

Opowieść podręcznej – Opis fabuły

W niedalekiej przyszłości, wskutek chorób przenoszonych drogą płciową oraz zanieczyszczenia środowiska, przyrost naturalny drastycznie spada. Totalitarne, teokratyczne państwo Gilead, powstało po upadku Stanów Zjednoczonych wskutek wojny domowej, wprowadzę nowe zasady. Kobiety, które są płodne mają zająć się głównie rodzeniem potomstwa. Ich ciało przestaje należeć do ich samych, staje się narzędziem w rękach państwa. Podręczne, bo taki tytuł noszą płodne kobiety, trafią do domów elit, aby tam wypełnić nowo stworzony obowiązek wobec państwa i służyć swoim panom. June Osborne trafia w roli podręcznej do domu gileadańskiego komendanta Freda Waterforda i jego żony Sereny Joy. Zostaje zmuszona do pełnego posłuszeństwa, gdyż nawet za na najmniejsze przewinienie, grozi jej surowa kara.

Przeczytaj o innych serialach dramatycznych

 

Opowieść podręcznej – Obsada

Elisabeth Moss jako June Osborne

Joseph Fiennes jako Komendant Fred Waterford

Yvonne Strahovski jako Serena Joy Waterford

Samira Wiley jako Moira

Max Minghella jako Nick Blaine

O.T. Fagbenle jako Luke Bankole

Alexis Bledel jako Glena/Emily

Madeline Brewer jako Janine 

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0

Podoba Ci się artykuł?
Polub nasz fanpage