×

Wyszukaj artykuł

Jak wiele może zabrać choroba?

Motyl Still Alice – desperacka walka o zachowanie samoświadomości

Redakcja Pinbook | 08-06-2020 | skomentuj

Motyl Still Alice – desperacka walka o zachowanie samoświadomości

"Motyl Still Alice"/Materiały prasowe

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

„Motyl Still Alice” to poruszający dramat z Julianne Moore w roli głównej. Grana przez nią bohaterka odkrywa, że cierpi na rzadką odmianę Alzheimera, którą obciążona jest także jej najbliższa rodzina. Film opowiada nie tylko o pełnej determinacji walce z chorobą i przeciwnościami losu, ale także o tym, jak wpływa ona na bliskich. Główna bohaterka stoczy prawdziwą walkę o to, żeby nie stracić poczucia własnej tożsamości, a także kontaktu z rzeczywistością.

Tytuł oryginalny: Stil Alice
Gatunek: Dramat
Rok produkcji: 2014
Premiera: 8 września 2014
Reżyseria: Richard Glatzer/ Wash Westmoreland
Scenariusz: Richard Glatzer/Wash Westomoreland

  Zobacz także  


Opis fabuły

Film przedstawia historię doktor Alice Howland, która jest profesorem pracującym na Uniwersytecie Columbia. Ma bardzo szczęśliwe i spokojne życie, które wiedzie u boku męża Johna. Para ma troje dzieci. Pewnego dnia w życiu Alice wydarza się coś zupełnie nieoczekiwanego. Bohaterka rozpoczyna dzień zupełnie w ten sam sposób, jak każdy inny. Gdy jednak jest już na uczelni, nagle gubi się w doskonale znanym od lat miejscu pracy. Gdy uświadamia sobie, że doświadczyła chwilowego zaniku pamięci, postanawia udać się do lekarza. Wynik badań jest druzgocący – okazuje się, że Alice cierpi na wyjątkowo rzadką odmianę Alzheimera. Wówczas jej ciężarna córka Kate również postanawia się zbadać i wkrótce się dowiaduje, że sama jest podatna na chorobę, ale jej dzieci już nie będą nią obciążone. Podobny wynik otrzymuje syn Alice, Hunter. Jedna osoba jednak decyduje się nie poddawać testom. Jest nią najmłodsza córka Lydia. Wkrótce rozpocznie się trudny sprawdzian więzów, które łączą całą rodzinę.

  Zobacz także  


Zwiastun

Obsada

Julianne Moore
Alec Baldwin
Stephen Kunken
Kristen Stewart
Hunter Parrish
Seth Gilliam
Shane McRae
Daniel Gerrol
Kate Bosworth

„Motyl Still Alice” macie już za sobą? Polecamy obejrzeć także inne świetne dramaty, takie jak „Ogród Luizy” czy „Odwrócić przeznaczenie”. Świetną propozycją na filmowy seans jest także polska produkcja „Jak całkowicie zniknąć”.

Wszystko na temat:

Filmy Kino Wszystkie tagiKomentarze: