×

Wyszukaj artykuł


Miasto Boga - gdzie oglądać online

Redakcja Pinbook | 09-08-2019 | skomentuj

Miasto Boga - gdzie oglądać online

Miasto Boga plakat

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Miasto Boga - twórcy i premiera

To pełnometrażowy film produkcji brazylijsko-francuskiej z gratunku dramatu. Za reżyserię odpowiedzialny jest Fernando Meirelles, twórca filmów "Wierny ogrodnik" oraz "Miasto ślepców". Opracowaniem scenariusza zajął się Bráulio Mantovani. Tytuł ujrzał światło dzienne 18 maja 2002 roku na ekranach kin światowych. Polscy widzowie mogli zapoznać się z filmem najwcześniej 9 stycznia 2004 roku. Przedstawiona historia oparta jest na faktach. Opowiada o dwóch chłopcach ze slumsów Rio de Janeiro. Jeden z nich dołączył do gangu, drugi wybrał sztukę i został fotografem. Dzieło uzyskało łącznie 11 nagród filmowych i 11 nominacji, z czego 4 do Oscara. Udało mu się zdobyć nagrodę BAFTA za najlepszy montaż. Wytównie odpowiedzialne za produckję dzieła to Globo Filmes, Hank Levine Film, Lereby Productions, Lumière, O2 Filmes, VideoFilmes, Wild Bunch.
Gdzie możemy obejrzeć "Miasto Boga" cały film online? Tytuł znajdziemy w serwisie cda.pl. Portal ten, za niewielką opłatą, daje nam dostęp do nieograniczonej biblioteki filmów i  seriali online.
Przeczytaj również: Więzień nienawiści

  Zobacz także  


Miasto Boga – opis fabuły

Na przedmieściach Rio De Janeiro - w slumsach - żyją dzieci, które mając nawet po kilkanaście lat trafiają do gangów narkotykowych. Każde z nich pragnie zrobić tam "karierę", by przeżyc na ulicach miasta. Z czasem między dwoma potężnymi gangami narasta konflikt oparty na zazdrości o wpływy, terytorium i popularność. Nie ma tu miejsca na dwa dobrze rozkręcające się interesy. Przekraczając jedną bądź drugą granicę każdy jest narażony na śmierć. Jedynie Busca-Pé jest zbyt nieśmiały i nie podchodzi ochoczo do takiego trybu życia. Jego pasją staje się fotografia. To on opowiada historię o życiu, gdzie każdy ma czyjąś krew na swoich rękach, bez względu na wcześniejsze poglądy czy wiek. Po prostu - samba na dnie piekła.

Przeczytaj również: Lista Schindlera

  Zobacz także  


Miasto Boga – obsada

Alexandre Rodrigues jako Kapiszon
Leandro Firmino jako Mały Ze
Phelipe Haagensen jako Benny
Rubens Sabino jako Czarny Neguinho
Alice Braga jako Angélica
Felipe Silva jako Rafael
Graziela Moretto jako Marina Cintra
Olivia Araújo jako recepcjonistka w motelu

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: