×

Wyszukaj artykuł

Miasteczko Twin Peaks - gdzie oglądać online?

Redakcja Pinbook | 06-08-2019 | skomentuj

Miasteczko Twin Peaks - gdzie oglądać online?

Twin peaks - plakat

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Miasteczko Twin Peaks – twórcy i obsada

To amerykański serial telewizyjny stworzony przez Marka Frosta i Davida Lyncha. Pilot serialu został wyemitowany 8 kwietnia 1990 roku w stacji ABC, emisję zakończono 10 czerwca 1991 roku. Nazwa serialu pochodzi od fikcyjnego waszyngtońskiego miasteczka, w którym ma miejsce akcja. Sceny na zewnątrz były kręcone głównie w waszyngtońskich miasteczkach Snoqualmie i North Bend, a dodatkowe w południowej Kalifornii. Większość scen wewnątrz budynków została nakręcona w magazynie w San Fernando Valley. Historia przedstawiona w serialu opowiada o śledztwie prowadzonym przez agenta FBI Dale’a Coopera, w tej roli Kyle MacLachlan, w sprawie morderstwa uczennicy liceum Laury Palmer, w tej roli Sheryl Lee. Miasteczko Twin Peaks stało się jednym z najchętniej oglądanych seriali 1990 roku oraz zyskało uznanie krytyków, zarówno amerykańskich, jak i zagranicznych. Zdobyło rzeszę oddanych fanów i stało się częścią popkultury, do której odwołują się seriale telewizyjne, reklamy, komiksy, gry, filmy i teksty piosenek. Jednak zmniejszająca się oglądalność doprowadziła do tego, że produkcję zakończono. Serial doczekał się prequelu: Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną z 1992 roku oraz kontynuacji w postaci serialu Twin Peaks: The Return w 2017 roku. Tak jak w innych dziełach Lyncha, zwłaszcza w Blue Velvet, Twin Peaks bada różnice między pozorami małomiasteczkowej przyzwoitości a mrocznymi sferami życia, które kryje. Wraz z rozwojem fabuły zostają ukazane ciemne strony pozornie niewinnych bohaterów, a także podwójne życia, jakie wiedli. Inspiracją dla fabuły serialu było niewyjaśnione brutalne morderstwo 20-letniej Hazel Drew z Sand Lake w stanie Nowy Jork, do którego doszło w 1908 i które było szeroko opisywane przez ówczesną prasę. Scenarzysta Mark Frost dowiedział się o tej sprawie od swojej babci, która mieszkała niedaleko Sand Lake.
Gdzie możemy obejrzeć "Miasteczko Twin Peaks"  cały serial online? Tytuł znajdziemy w seriwsie cda.pl, fili.cc, player.pl oraz na platformie HBO GO.
Przeczytaj również: 4 sezon "Domu z papieru" - kiedy premiera?

  Zobacz także  


Miasteczko Twin Peaks – opis fabuły

Nad jeziorem zostaje znalezione ciało Laury Palmer, lubianej przez wszystkich nastolatki. Mieszkańcy miasteczka są wstrząśnięci tym zdarzeniem. Do Twin Peaks przybywa agent FBI, Dale Cooper, jeden z najlepszych i najbardziej oryginalnych śledczych, jakich posiada Biuro. Organizuje zespół składający się z miejscowego szeryfa, Harry'ego Trumana, z którym się zaprzyjaźnia, oraz jego zastępców: wrażliwego Andy'ego Brennana oraz Indianina Tommy'ego "Hawka" Hilla. Wkrótce okazuje się, że z pozoru spokojne miasteczko i jego mieszkańcy kryją wiele tajemnic.

Przeczytaj również: Chrurdzy

  Zobacz także  


Miasteczko Twin Peaks – obsada

Kyle MacLachlan jako agent Dale Cooper
Michael Ontkean jako szeryf Harry S. Truman
Mädchen Amick jako Shelly Johnson
Dana Ashbrook jako Bobby Briggs
Richard Beymer jako Benjamin Horne
Lara Flynn Boyle jako Donna Hayward
Sherilyn Fenn jako Audrey Horne
Warren Frost jako doktor Will Hayward
Everett McGill jako Ed Hurley
Peggy Lipton jako Norma Jennings
James Marshall jako James Hurley
Jack Nance jako Pete Martell
Kimmy Robertson jako Lucy Moran
Ray Wise jako Leland Palmer
Joan Chen jako Josie Packard
Piper Laurie jako Catherine Martell

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: