×

Wyszukaj artykuł

Gdzie oglądać online?

"Kraina Miodu" - kiedy tradycja spotyka się z nowoczesnością

Redakcja Pinbook | 24-01-2020 | skomentuj

"Kraina Miodu" - kiedy tradycja spotyka się z nowoczesnością

Materiały promocyjne filmu

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Film, który opowiada o tym, jak tradycja spotyka się z bezwzględnym biznesem. Jak poradzi sobie z tym 50-letnia Hatidze, która musi zmienić prawie całe dotychczasowe życie, aby dostosować się do nowych, panujących na świecie zasad? Musicie zobaczyć ten obraz, aby zrozumieć, że czasem ludzie to największe zło.

Gatunek: Dokumentalny
Produkcja: Macedonia
Reżyseria: Tamara Kotevska / Ljubomir Stefanov
Rok produkcji: 2020

  Zobacz także  


Opis filmu

Hatidze ma 50 lat i mieszka z chorą matką w małej, opustoszałej macedońskiej wiosce. Miasteczko wygląda tak, jakby od lat nic się tu nie zmieniło – nie ma tu dróg, prądu i bieżącej wody. Kobieta zajmuje się hodowlą pszczół i jest jedną z ostatnich z linii niezależnych pszczelarzy, którzy sprzedają miód w małych partiach. 50-latka pokonuje codziennie cztery godziny drogi, aby sprzedać go w najbliższym mieście. Chodzi po zboczu wzgórza, aby móc podglądać swoje pszczoły podczas pracy. Nie ma kombinezonu, siatki na twarz, ani specjalnych rękawiczek. Nie boi się ich, one nie chcą jej atakować – bo żyje z nimi w zgodzie.
Pewnego dnia w okolicy pojawiają się nowi sąsiedzi, którzy całkowicie zmieniają jej życie. Są głośni, wszędzie słychać warkot silnika. Nie traktują pszczół tak, jak robi to Hatidze. Nastawieni są na biznes, chcą maksymalnie korzystać z pracy pszczół. Nowi ludzie mogą całkowicie zniszczyć jej życie i tradycje, które zna. Ale będzie starała się to zrozumieć i się do tego przystosować.

  Zobacz także  


Zwiastun filmu


Obsada

Hatidze Muratova
Nazife Muratova
Hussein Sam
Ljutvie Sam

Wszystko na temat:

Najlepsze filmy 2020 Wszystkie tagiKomentarze: