×

Wyszukaj artykuł

Kinowe arcydzieło

Imperium słońca – dramat w cieniu wojny

Mateusz | dnia: 08-06-2020 | skomentuj

Imperium słońca – dramat w cieniu wojny

Materiały promocyjne filmu

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH

Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 6.5 Dobry

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Druga wojna światowa odcisnęła ogromne piętno na całym świecie. Globalny konflikt na dobre zmienił układ sił i zasady społecznego współżycia. Nic więc dziwnego, że tematyka ta często poruszana jest w różnego rodzaju dziełach kultury – książkach, spektaklach czy filmach. Przedstawicielem tych ostatnich jest film „Imperium słońca”.  

Tytuł oryginalny: Empire of the Sun
Gatunek: Dramat / Wojenny
Rok produkcji: 1987
Reżyseria:  Steven Spielberg
Scenariusz: Menno Meyjes / Tom Stoppard
Kraj: USA

  Zobacz także  


Opis filmu

Głównym bohaterem filmu „Imperium słońca” jest dwunastoletni Jim – syn angielskich dyplomatów, który przyzwyczajony jest do życia w wysokim standardzie. Chłopakowi nie brakuje luksusów i zbytków, na które nie mogą pozwolić sobie jego rówieśnicy. Jednocześnie Jim zafascynowany jest japońskim lotnictwem – wkrótce jednak jego beztroskie chwile mają się skończyć. Trwa bowiem druga wojna światowa – Japończycy przeprowadzają atak na jedno z chińskich miast. W wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności Jim zostaje odłączony od rodziców i trafia do obozu dla internowanych. Od tej pory przyzwyczajony do luksusu chłopak musi poradzić sobie w zupełnie nowej rzeczywistości i przejść przyspieszone dojrzewanie. Produkcję obejrzeć można w serwisach VOD Rakuten, Chili i iTunes. Poniżej natomiast znajdziecie zwiastun i obsadę filmu „Imperium słońca”. 

  Zobacz także  


Imperium słońca – zwiastun

Obsada

Christian Bale - Jim „Jamie” Graham
John Malkovich - Basie
Miranda Richardson - Pani Victor
Nigel Havers - Dr Rawlins
Joe Pantoliano - Frank Demarest
Leslie Phillips - Maxton
Masatô Ibu - Sierżant Nagata

Wśród dramatów znajdziemy sporo niedocenionych tytułów, które z całą pewnością warto wziąć pod uwagę wybierając film na wieczorny seans. Warte sprawdzenia są chociażby produkcje: Twój na zawsze, Tragedia Posejdona czy To właśnie Anglia.

Wszystko na temat:

Filmy Filmy online Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz