× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


House of Cards - polityczna gra - gdzie oglądać online?

Redakcja Pinbook | 26-07-2019 | skomentuj

House of Cards - polityczna gra - gdzie oglądać online?

House of Cards Francis plakat

Oceń


House of Cards – twórcy i premiera

 To amerykański serial z gatunku dramatu politycznego. Serial powstał na podstawie powieści Michaela Dobbsa i nawiązuje do miniserialu BBC Dom z kart z 1990. Za scenariusz odpowiedzialny jest Beau Willimon. Wszystkie 13 odcinków pierwszej serii zostało udostępnionych 1 lutego 2013 na stronie internetowej platformy Netflix. W Polsce House of Cards udostępniony został w ramach usługi VOD Seriale+ platformy nc+ od 1 lipca 2013, a następnie emitowany na kanale Ale Kino+ od 19 października 2013. Premiera drugiej serii odbyła się na stronie internetowej Netflix 14 lutego 2014, już po tym jak zapowiedziano powstanie trzeciej serii House of Cards. W Polsce druga seria emitowana była od 21 lutego 2014 przez Seriale+. W styczniu 2016 roku ogłoszono, że w 2017 roku zostanie opublikowany piąty sezon House of Cards. W jego tworzeniu nie brał udziału twórca serii, Beau Willimon – scenariusze stworzyli jego współpracownicy z serii trzeciej i czwartej, Mellissa James Gibson i Frank Pugliese. 18 stycznia 2017 roku w liście do swoich udziałowców Netflix poinformował, że premiera serii odbędzie się, inaczej niż w poprzednich sezonach, w drugim kwartale roku – dwa dni później poinformowano, że premiera odbędzie się 30 maja 2017 roku. Premiera finałowego 6 sezonu odbyła się 2 listopada 2018 i był to finał serialu. Gdzie możemy obejrzeć House of Cards cały serial online? Serial znajdziemy w serwisie Fili.cc oraz oczywiście na platformie Netflix.
Przeczytaj również: Chili.com

  Zobacz także  


House of Cards – opis fabuły

Francis Underwood jest kongresmenem Stanów Zjednoczonych. Wykorzystując swój duży wpływ na obie izby Kongresu, zdobywa odpowiednie poparcie dla nowo wybranego prezydenta, Garretta Walkera. W nagrodę za swoje działania dla Partii Demokratycznej ma objąć prestiżowe stanowisko Sekretarza Stanu i odegrać dużą rolę w rządach nowej administracji. Okazuje się jednak, że prezydent, wbrew złożonej wcześniej obietnicy, obiecał urząd komuś innemu, a Underwood ma pozostać w Kongresie. Oszukany Frank przyjmuje tę decyzję z pozornym spokojem, w rzeczywistości rozpoczynając zakrojoną na szeroką skalę polityczną grę. Chce za wszelką cenę zemścić się na prezydencie i odebrać mu urząd. Wykorzystuje do tego wszelkie dostępne środki i intrygi, a także znajomość z ambitną dziennikarką, Zoe Barnes.

Przeczytaj również: Nowi "Szybcy i Wściekli" już niedługo!

  Zobacz także  


House of Cards – obsada

Kevin Spacey jako Francis Underwood
Robin Wright jako Claire Underwood
Michael Kelly jako Doug Stamper
Kate Mara jako Zoe Barnes
Corey Stoll jako Kongresmen Peter Russo
Rachel Brosnahan Rachel Posner / Dziewczyna na telefon
Michel Gill jako Prezydent Garrett Walker
Ben Daniels jako Adam Galloway
Wszystko na temat: