×

Wyszukaj artykuł

Finał serialu

Breaking Bad (sezon 5) – rozstrzygnięcie losów Waltera White’a

Redakcja Pinbook | 23-09-2020 | skomentuj

Breaking Bad (sezon 5) – rozstrzygnięcie losów Waltera White’a

"Breaking Bad"/Materiały prasowe

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH

Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

„Breaking Bad” to amerykański serial telewizyjny, który został stworzony przez Vince’a Gilligana. Opowiada on o dwóch latach z życia nauczyciela chemii, Waltera White’a, u którego zostaje zdiagnozowany nieoperacyjny rak płuc. Mężczyzna postanawia więc rozpocząć produkcję i sprzedaż metamfetaminy, żeby zabezpieczyć materialnie swoją rodzinę. W rolę głównego bohatera wcielił się Bryan Cranston. Premiera piątego sezonu serialu odbyła się w Stanach Zjednoczonych 15 lipca 2012 roku.

Rok produkcji: 2012
Oryginalny tytuł serialu: Breaking Bad
Gatunek: Dramat / Kryminał
Produkcja: USA
Data premiery: 15 lipca 2012
Twórcy: Vince Gilligan
Platforma: Netflix

  Zobacz także  


Opis sezonu

Piąty sezon „Breaking Bad” zamyka historię serialowych bohaterów. Walter po śmierci Gusa dalej będzie chciał gotować metamfetaminę. Z tego powodu razem z Jessem i Mikiem podejmie decyzję o stworzeniu spółki z firmą, która prowadzi deratyzację w prywatnych domach. Przestępcy będą w każdym kolejnym domu urządzać przenośne laboratorium, a wytworzony towar sprzedawać międzynarodowej handlarce narkotykami Lydii Rodarte Quayle. Wkrótce dojdzie do kradzieży metyloaminy, podczas której Todd zabije chłopca będącego jej świadkiem. To sprawi, że Jesse i Mike nabiorą wątpliwości co do dalszego uczestniczenia w interesie. Z kolei Walt postanowi własnoręcznie rozprawić się z byłymi współpracownikami Gusa. Po serii morderstw zostanie ściągnięty na pustynię, na której zakopał swoje pieniądze. To właśnie tam rozstrzygną się jego dalsze losy.

Warto obejrzeć również inne produkcje z udziałem Bryana Cranstona. Polecamy film „Trumbo”, w którym aktor wystąpił wraz z Helen Mirren. Wielbicielom mocnego kina polecamy z kolei „Operację Argo” oraz „Godzillę”.

  Zobacz także  


Zwiastun

Obsada

Bryan Cranston – Walter Hartwell White
Aaron Paul – Jesse Pinkman
Anna Gunn – Skyler White
Dean Norris – Hank Schrader
Betsy Brandt – Marie Schrader
RJ Mitte – Walter White Jr.
Bob Odenkirk – Saul Goodman
Steven Michael Quezada – Steven Gomez

Wszystko na temat:

Seriale Seriale online Netflix Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz