×

Wyszukaj artykuł

Historia świetnego kierowcy

Senna – dokumentalna produkcja o Ayrtonie Senna

Redakcja Pinbook | 28-05-2020 | skomentuj

Senna – dokumentalna produkcja o Ayrtonie Senna

Materiały promocyjne filmu

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Sport od wieków budzi emocje i gromadzi tłumy głodne rozrywki. Nic więc dziwnego, że także w dzisiejszych czasach spełnia on niesamowicie ważną rolę, a sportowcy porównywani są nierzadko do mitycznych herosów, którzy potrafią zachwycić kibiców swoimi wyczynami. Jednym z takich legendarnych sportowców jest z pewnością kierowca Formuły 1 Ayrton Senna.

Tytuł oryginalny: Senna
Gatunek: Dokument
Rok produkcji: 2010
Reżyseria: Asif Kapadia
Kraj: Francja / USA / Wielka Brytania

 

  Zobacz także  


Opis filmu

Dokument „Senna” to pierwszy oficjalny film o losach jednego z najlepszych kierowców Formuły 1 w historii - Ayrtona Senna. Produkcja opowiada o jego karierze zawodowej, osobistej podróży przez życie i dążeniu do perfekcji. Dokument okazuje też jego niezwykły talent, który na dobre dał się poznać światu w roku 1984. Film jest także historią tragicznych wydarzeń, które rozegrały się 10 lat później. „Senna” to dokument obowiązkowy dla każdego fana Formuły 1. Niektóre prezentowane w nim treści po raz pierwszy ujrzały światło dzienne – materiał jest też autoryzowany przez rodzinę brazylijskiej legendy. Obecnie dokument obejrzeć można chociażby za pośrednictwem Netfliksa. Poniżej możecie natomiast zapoznać się ze zwiastunem niezwykłego dokumentu. 

Senna - zwiastun

Jesteś fanem produkcji dokumentalnych i biograficznych? W takim razie zobacz koniecznie filmy Twój Vincent i Bogowie. Warty polecenia jest także film Roman Polański. Ścigany i pożądany.


Wszystko na temat:

Filmy Filmy online Netflix Wszystkie tagiKomentarze: