×

Wyszukaj artykuł

Dokument o paraolimpiadzie

Jak feniks – niepełnosprawność to nie wyrok

Redakcja Pinbook | 27-08-2020 | skomentuj

Jak feniks – niepełnosprawność to nie wyrok

Materiały prasowe Netflix

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Wiele osób niesłusznie uważa, że niepełnosprawność to pewnego rodzaju wyrok. Jest to myślenie błędne i krzywdzące dla osób, które doskonale sobie radzą pomimo różnego stopnia niepełnosprawności. Dowodem tego jest Paraolimpiada, której poświęcony jest film dokumentalny pod tytułem „Jak feniks”. 

Tytuł oryginalny: Rising Phoenix
Gatunek: Dokumentalny
Reżyseria: Ian Bonhôte / Peter Ettedgui
Rok produkcji: 2020
Kraj: Wielka Brytania

  Zobacz także  


Opis filmu

Wydarzenia sportowe i turnieje potrafią zelektryzować publiczność i kibiców na całym świecie. Niewiele osób wie jednak, że trzecią co do wielkości imprezą sportową jest Paraolimpiada. To właśnie ruch zapoczątkowany po II wojnie światowej doprowadził do rozkwitu igrzysk paraolimpijskich, które mogą być inspiracją i dowodem na niezłomność ludzkiej woli. To między innymi dzięki zawodom sportowym zmienia się postrzeganie i stygmatyzowanie osób niepełnosprawnych. W dokumencie zobaczyć możemy wielu paraolimpijczyków i osób związanych z tym niezwykłym wydarzeniem – w filmie dokumentalnym „Jak feniks” wystąpili między innymi Bebe Vio (Włochy), Ellie Cole (Australia), Jean-Baptiste Alaize (Francja), Matt Stutzman (Stany Zjednoczone), Jonnie Peacock (Wielka Brytania), Cui Zhe (Chiny), Ryley Batt (Australia), Ntando Mahlangu (RPA) i Tatyana McFadden (Stany Zjednoczone). Film obejrzeć można na Netfliksie. Poniżej natomiast znajdziecie jego zwiastun. 

Jak feniks – zwiastun 

Serwisy streamingowe zapewniają dziś mnóstwo produkcji dokumentalnych. Polecamy mięzy innymi seriale High Score, Ziemia Nocą i Kosmos.


Wszystko na temat:

Filmy Filmy online Netflix Wszystkie tagiKomentarze: