×

Wyszukaj artykuł

Prawdziwa ikona futbolu

Diego – Historia Maradony i jego alter ego

Maciej | dnia: 17-11-2020 | skomentuj

Diego – Historia Maradony i jego alter ego

Materiały promocyjne filmu

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH

Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 9 Rewelacyjny

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

"Diego" to pełnometrażowy film dokumentalny produkcji Brytyjskiej. Reżyserem i scenarzystą jest Asif Kapadia. Wytwórniami odpowiedzialnymi są: On the Corner i Film 4. Premiera miała miejsce 19 maja na festiwalu filmowym w Cannes, zaś do kin obraz trafił 14 czerwca. Nie znamy dokładnej kwoty budżetu produkcyjnego, jednak wiemy, że w ciągu miesiąca film zarobił na całym świecie ponad miliard USD. 

Tytuł oryginalny: Diego Maradona
Gatunek: Dokumentalny / Sportowy
Reżyseria: Asif Kapadia
Rok premiery: 2019
Kraj: Wielka Brytania

  Zobacz także  


Diego – Opis fabuły

To historia jednego z najsłynniejszych sportowców w historii – boga i legendy futbolu – Diego Maradony. Film to opowieść o jego dzieciństwie spędzonym w biedzie, szczęśliwym początku kariery i utrzymywaniu rodziny pomimo olbrzymiego nakładu pracy i problemów w zespołach, a potem dalszemu rozwojowi kariery. Diego to ikona piłki nożnej, wychowany w biedzie, ciężką pracą i talentem wyrwał się ze slamsów i zapewnił byt swojej rodzinie. Stał się również motywacją dla młodych sportowców, podobnie jak on, pozornie zablokowanych w sporcie ze względu na biedne pochodzenie. Uczynił drużynę Napoli najlepszą na świecie, wraz z nią i reprezentacją Argentyny zdobywał najwyższe trofea i zdobywał gole, które przeszły do historii.
Zobacyzmy tu również jego drugą stronę, czyli alter ego przygniecione przez świat, z którego pochodził. Narkotyki, imprezy i zadziorny charakter przysporzyły mu wiele mniej chwalebnych sytuacji, których próbę wyjaśnienia podejmuje reżyser tej produkcji. Zobaczcie sami, jak wyglądała ścieżka od zera do bohatera Diego Maradony – cudotwórce na boisku, z którego w nocy wychodzą demony. Film obecnie dostępny jest za pośrednictwem serwisów HBO GO, Chili, iTunes, Ipla czy VOD.pl.

  Zobacz także  


Diego – zwiastun

Diego – obsada

W filmie wykorzystywano nagrania z czasów, kiedy Diego grał w Napoli. Wszystkie postacie są tam autentyczne, w tym sam Diego Maradona.

Wszystko na temat:

Filmy Filmy online Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz


Fanatyk

Fanatyk 27-03-2020

Naprawdę doskonale zrealizowany dokument. Polecam