TOP5 najlepszych bajek dla dzieci (i nie tylko!)

Kto nie lubi czasem obejrzeć sobie bajki? My lubimy! Niektórzy zmuszani są do tego przez dzieci, inni sami po prostu lubią się czasem odstresować przy animowanej produkcji. Poniżej przedstawiamy ranking najlepszych, według nas, filmów dla dzieci, które zawsze warto zobaczyć. Z różnych powodów. Zapraszamy do lektury.

1. Gdzie jest Nemo?

Przepiękna bajka opowiadająca o rybkach, które przeżywają niesamowite, ale i dramatyczne, przygody. Kiedy pewnego dnia ginie mały Nemo, jego ojciec – Merlin – wyrusza na jego poszukiwanie. W trakcie drogi napotyka Dory, która staje się jego przyjaciółką, z którą za wszelką cenę chce odzyskać małego Nemo. Bajka opowiada o przyjaźni, determinacji, miłości rodzicielskiej oraz o tym, że mimo wszystko warto spełniać swoje marzenia. Najlepiej przedstawia to Nemo, który zaprzyjaźnia się z pewnymi szalonymi i mniej szalonymi rybkami w akwarium, do którego trafia. Pozycja absolutnie obowiązkowa dla każdego malucha. Jeśli ktoś jednak poczuje niedosyt związany z filmem - zapraszamy na drugą część, czyli bajkę Gdzie jest Dory?

2. Król Lew

Najbardziej wzruszająca opowieść z całego zestawienia. Opowiada o przygodach lwa Simby, który musi pogodzić się ze swoim losem po śmierci ojca – Mufasy. Niestety, zostaje wygnany ze swojego królestwa przez okrutnego wuja Skazę i jego pomocników – hien. Zaprzyjaźnia się z Timonem i Pumbą, czyli z surykatką oraz guźcem. Mimo wszystko kieruje się naukami swojego ojca, wie, że bycie królem jest jego przeznaczeniem. Obserwujemy trudną sztukę dojrzewania, która diametralnie zmienia małego Simbę w świadomego lwa-władcę. Do tej pory wyszło kilka różnych części, które silnie związane są z podstawowym Królem Lwem. W lipcu 2019 roku będziemy mogli ponownie iść do kin na ten film, ponieważ wychodzi niesamowita, odnowiona wersja. Zdecydowanie będzie warto.

3. Sekretne życie zwierzaków domowych

Przezabawna historia, w której dowiadujemy się jak wygląda życie zwierzaków, kiedy zostawiamy je same w domu. Całość skupia się wokół Maxa i jego przyjaciół. Pewnego dnia jego pani przyprowadza do domu Duke'a – wielkiego, bezpańskiego psa, którego Max chce wykurzyć z domu. Niestety, ostatecznie oboje znikają, więc na pomoc rusza im horda przyjaciół-zwierząt na czele z Gidget. Momentami zabawna, niekiedy tragiczna, innymi momentami kompletnie wzruszająca. Zdecydowanie jedna z najlepszych, nowszych bajek. Warta zobaczenia! W 2019 roku wychodzi 2 część bajki, co oznacza jeszcze więcej zwierzątek, emocji i zabawy.

"JAK TO JESZCZE NIE OGLĄDAŁEŚ SEKRETNEGO ŻYCIA ZWIERZAKÓW DOMOWYCH?"

zdj1

4. Shrek

Najzabawniejsza, kultowa produkcja, która opowiada o przygodach zielonego potwora z bagien – Shreka. Pewnego dnia przyłącza się do niego osioł i razem ruszają do zamku, żeby przekonać lorda o wycofaniu pewnego zakazu dotyczącego istot magicznych, które zmąciły spokój Shreka na jego bagnach. Następnie stają przed misją odbicia księżniczki Fiony z zamku. Okazuje się, że księżniczka ma pewną przypadłość, a osioł i smok... Cóż, to trzeba samemu zobaczyć. Niektóre teksty, takie jak „zainwestuj w tik-taki bo ci jedzie” stały się wręcz kultowe. Do tej pory wyszło jeszcze kilka części, które również nie tracą na jakości.

5. Zakochany kundel

Historia o Lady, która jest zakochana ze wzajemnością w swoich właścicielach. Pewnego dnia w ich domu pojawia się dziecko, a za nim także ciotka i jej dwa koty syjamskie. Lady ucieka, oskarżona o najgorsze występki i poznaje kundla Trumpa. Jak dalej będą wyglądały losy kanapowego pieska i bezdomnego włóczęgi? Piękna bajka, która po jakimś czasie doczekała się również drugiej części. Która jest lepsza? Sami nie wiemy. W każdym razie dobrze zobaczyć jedną i drugą produkcję, do czego serdecznie zachęcamy.

Jeśli ktoś woli inne, krótsze produkcje, zachęcamy do sprawdzenia 10 najlepszych polskich kreskówek. Jeśli jednak typowo dziecięce produkcje okażą się nudne – mamy również ranking 10 najlepszych kreskówek dla dorosłych.