×

Wyszukaj artykuł


Też dostanie Oscara?

„Znajdź mnie” - powstanie sequel filmu „Tamte dni, tamte noce”

Redakcja Pinbook | 09-04-2020 | skomentuj

„Znajdź mnie” - powstanie sequel filmu „Tamte dni, tamte noce”

youtube.pl

Oceń


Film „Tamte dni, tamte noce” w reżyserii Luci Guadagnino powstał w 2017 roku i jest ekranizacją powieści André Acimana o tym samym tytule. Jego akcja rozgrywa się w 1983 roku we Włoszech. Film przedstawia losy wyjątkowo dojrzałego siedemnastoletniego Elio, który spędza wakacje w willi należącej do jego rodziny. Chłopak wolny czas spędza na przepisywaniu oraz graniu utworów muzyki klasycznej, czytaniu książek i flirtowaniu z Marzią, która jest jego przyjaciółką. W pewnym momencie do domu przybywa doktorant Oliver. Ma on razem z ojcem Elio, który jest profesorem specjalizującym się w greko-romańskiej kulturze, pracować nad swoją pracą naukową. Z czasem między Oliverem i Elio rodzi się więź.

  Zobacz także  


W rolę Elio wcielił się Timothée Chalamet, a Olivera zagrał Armie Hammer. Dzieło Guadagnino było czterokrotnie nominowane do Oscara w kategoriach: najlepszy film, najlepszy aktor, najlepsza piosenka i najlepszy scenariusz adaptowany. Za tę ostatnią kategorię otrzymał statuetkę.

Sequel

W zeszłym roku podczas festiwalu w Cannes reżyser udzielił wywiadu dziennikarzowi portalu Deadline, w którym wyznał, że przeczytał już kopię powieści Acimana, pt. „Znajdź mnie”. Jest ona kontynuacją książki „Tamte dni, tamte noce” i będzie stanowić podstawę do scenariusza nowego filmu. Luca Guadagnino zdradził również w kolejnym wywiadzie dla „La Repubblica”, że cała obsada z pierwszej części znajdzie się w sequelu:

Oczywiście praca z Timothée'em Chalametem, Armie'em Hammerem, Michaelem Stuhlbargiem, Esther Garrel i innymi aktorami była wielką przyjemnością. Wszyscy będą w nowym filmie.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy ukaże się nowy film „Znajdź mnie”. Można się jednak spodziewać, że okaże się równie dobry, co jego poprzednik.


Wszystko na temat:

Timothée Chalamet Aktorzy Filmy Kino Zapowiedź Film Laureaci Oscara Wszystkie tagiKomentarze: