×

Wyszukaj artykuł

Wytłumaczyli swoją decyzję

„Zabawa w chowanego” - bracia Sekielscy przesunęli premierę filmu

Redakcja Pinbook | 25-03-2020 | skomentuj

„Zabawa w chowanego” - bracia Sekielscy przesunęli premierę filmu

facebook.com/Sekielski

Oceń


Film dokumentalny „Zabawa w chowanego” braci Sekielskich, podobnie jak ich wcześniejszy „Tylko nie mów nikomu”, porusza problem pedofilii w polskim kościele katolickim. Twórcy kilkakrotnie już przekładali premierę swojego dokumentu, który miał się pojawić w serwisie YouTube. Na ostateczną datę premiery wybrano 28 marca 2020 roku, jednak z powodu epidemii koronawirusa Tomasz i Marek Sekielscy podjęli decyzję o przełożeniu premiery na inny termin. Tomasz Sekielski poinformował o tym na Facebooku:

Przyszło nam żyć w ciekawych choć trudnych czasach. Nikt z nas dzisiaj nie wie, gdzie nasz świat będzie za kilka tygodni, czy miesięcy. Najważniejsze teraz jest dbanie o siebie, o siebie nawzajem i o to wszystko, co jest jeszcze do uratowania. Czas pokaże, czy zdamy ten egzamin. Na 28 marca planowaliśmy premierę naszego nowego filmu o pedofilii wśród polskich duchownych „Zabawa w chowanego”. Zdecydowaliśmy jednak o zawieszeniu emisji na czas nieokreślony.

  Zobacz także  


Na razie nie podano nowej daty premiery filmu.

Poczucie odpowiedzialności

Bracia Sekielscy, po poprzedniej publikacji dokumentu „Tylko nie mów nikomu” dobrze wiedzą, jakie zamieszanie może wywołać ich nowy film. Tomasz Sekielski w dalszej części swojego wpisu na Facebooku wyjaśnił, dlaczego razem z bratem podjął decyzję o przesunięciu premiery. Okazuje się, że nie chcieliby w obliczu panującego obecnie kryzysu wzbudzać nowym filmem skrajnych emocji:

Podjęliśmy tę decyzję w poczuciu odpowiedzialności za skutki i emocje, które film może wywołać. Potrzeba teraz w naszym kraju solidarności i jedności. Na każdym kroku obserwujemy wiele dobra płynącego z różnych stron. Pomagamy sobie, to jest cudowne i niech tak zostanie. Zwłaszcza, gdy aparat państwa nie radzi sobie najlepiej. Ponadto temat, którym się zajmujemy wymaga merytorycznej debaty i decyzji, na które siłą rzeczy w obecnej sytuacji nie ma dobrego czasu. Wszystkie nasz działania na bieżąco konsultujemy z bohaterami „Zabawy w chowanego”. Mamy ich pełne zrozumienie i akceptację. Również Was prosimy o uszanowanie naszej decyzji.

Trzeba przyznać, że decyzja Sekielskich robi wrażenie, podobnie jak sposób powstania filmu. Zarówno „Tylko nie mów nikomu”, jak i „Zabawa w chowanego” powstały dzieki funduszom uzbieranym w ramach internetowej zbiórki. Twórcy udostępniają także swoje filmy za darmo w internecie.
 


Wszystko na temat:

Marek Sekielski Tomasz Sekielski Filmy Film Premiera YouTube Facebook Wirus Epidemia Wszystkie tagiKomentarze: