×

Wyszukaj artykuł


Wytłumaczyli swoją decyzję

„Zabawa w chowanego” - bracia Sekielscy przesunęli premierę filmu

Redakcja Pinbook | 25-03-2020 | skomentuj

„Zabawa w chowanego” - bracia Sekielscy przesunęli premierę filmu

facebook.com/Sekielski

Oceń


Film dokumentalny „Zabawa w chowanego” braci Sekielskich, podobnie jak ich wcześniejszy „Tylko nie mów nikomu”, porusza problem pedofilii w polskim kościele katolickim. Twórcy kilkakrotnie już przekładali premierę swojego dokumentu, który miał się pojawić w serwisie YouTube. Na ostateczną datę premiery wybrano 28 marca 2020 roku, jednak z powodu epidemii koronawirusa Tomasz i Marek Sekielscy podjęli decyzję o przełożeniu premiery na inny termin. Tomasz Sekielski poinformował o tym na Facebooku:

Przyszło nam żyć w ciekawych choć trudnych czasach. Nikt z nas dzisiaj nie wie, gdzie nasz świat będzie za kilka tygodni, czy miesięcy. Najważniejsze teraz jest dbanie o siebie, o siebie nawzajem i o to wszystko, co jest jeszcze do uratowania. Czas pokaże, czy zdamy ten egzamin. Na 28 marca planowaliśmy premierę naszego nowego filmu o pedofilii wśród polskich duchownych „Zabawa w chowanego”. Zdecydowaliśmy jednak o zawieszeniu emisji na czas nieokreślony.

  Zobacz także  

Video dnia:Na razie nie podano nowej daty premiery filmu.

Poczucie odpowiedzialności

Bracia Sekielscy, po poprzedniej publikacji dokumentu „Tylko nie mów nikomu” dobrze wiedzą, jakie zamieszanie może wywołać ich nowy film. Tomasz Sekielski w dalszej części swojego wpisu na Facebooku wyjaśnił, dlaczego razem z bratem podjął decyzję o przesunięciu premiery. Okazuje się, że nie chcieliby w obliczu panującego obecnie kryzysu wzbudzać nowym filmem skrajnych emocji:

Podjęliśmy tę decyzję w poczuciu odpowiedzialności za skutki i emocje, które film może wywołać. Potrzeba teraz w naszym kraju solidarności i jedności. Na każdym kroku obserwujemy wiele dobra płynącego z różnych stron. Pomagamy sobie, to jest cudowne i niech tak zostanie. Zwłaszcza, gdy aparat państwa nie radzi sobie najlepiej. Ponadto temat, którym się zajmujemy wymaga merytorycznej debaty i decyzji, na które siłą rzeczy w obecnej sytuacji nie ma dobrego czasu. Wszystkie nasz działania na bieżąco konsultujemy z bohaterami „Zabawy w chowanego”. Mamy ich pełne zrozumienie i akceptację. Również Was prosimy o uszanowanie naszej decyzji.

Trzeba przyznać, że decyzja Sekielskich robi wrażenie, podobnie jak sposób powstania filmu. Zarówno „Tylko nie mów nikomu”, jak i „Zabawa w chowanego” powstały dzieki funduszom uzbieranym w ramach internetowej zbiórki. Twórcy udostępniają także swoje filmy za darmo w internecie.
 


Wszystko na temat:

Marek Sekielski Tomasz Sekielski Filmy Film Premiera YouTube Facebook Wirus Epidemia Wszystkie tagiDodaj komentarz