×

Wyszukaj artykuł

Smutna wiadomość dla fanów

„John Wick 4” - premiera filmu została przesunięta o rok

Redakcja Pinbook | 06-05-2020 | skomentuj

„John Wick 4” - premiera filmu została przesunięta o rok

Materiały prasowe

Oceń


Pod koniec 2019 roku pojawiły się elektryzujące wieści, że premiera czwartej części kultowego „Matrixa” oraz czwartej odsłony serii o Johnie Wicku ma się odbyć w Stanach Zjednoczonych tego samego dnia – 21 maja 2021 roku. Miało to być wielkie wydarzenie dla fanów słynnych serii z udziałem Keanu Reevesa, które z pewnością przyciągnęłoby do kin całe tłumy widzów. W ostatnim czasie wytwórnia Lionsgate podjęła jednak decyzję o przesunięciu premiery tej drugiej produkcji na dość odległą datę, która wystawi cierpliwość fanów na próbę. Zgodnie z nowymi ustaleniami, premiera filmu „John Wick 4" odbędzie się dopiero 27 maja 2022 roku.

  Zobacz także  


Seria „John Wick” należy do jednych z największych sukcesów Keanu Reevesa w karierze. Trzy pierwsze odsłony filmu o przygodach tytułowego bohatera zarobiły łącznie około miliard dolarów.

Krwawa zemsta

Okres oczekiwania na nową część „Johna Wicka” jest dobrą okazją na przypomnienie sobie fabuły poprzednich odsłon. Pierwsza część w reżyserii Davida Leitcha, która ukazała się w 2014 roku, opowiada o losach płatnego zabójcy Johna Wicka. Dla chorej na nieuleczalną chorobę żony postanawia wycofać się z tego biznesu i przejść na „emeryturę". Gdy ukochana umiera, Wickowi nie jest dane przeżyć w spokoju żałoby. Ostatnie pamiątki po żonie odbiera mu syn rosyjskiego gangstera. John Wick zostaje więc zmuszony do powrotu do swojego dawnego fachu i wzięcia odwetu na przestępcy. Jak się można domyślać, szybko rozpoczyna się krwawa walka na śmierć i życie.

Druga odsłona „Johna Wicka” ukazała się w 2017 roku, a trzecia w 2019 roku. W obsadzie kolejnych części, poza Keanu Reevesem, przewinęły się między innymi takie gwiazdy jak: Willem Dafoe, Alfie Allen, Michael Nyqvist, Halle Berry, Ian McShane, Laurence Fishburne czy Anjelica Huston.


Wszystko na temat:

Keanu Reeves Filmy Premiera Film Kino Wszystkie tagiKomentarze: