×

Wyszukaj artykuł

Ranking TOP5!

Najlepsze filmy dokumentalne z 2019 roku – poszerzajcie horyzonty

Redakcja Pinbook | 27-04-2020 | skomentuj

Najlepsze filmy dokumentalne z 2019 roku – poszerzajcie horyzonty

Materiały promocyjne filmu "Tylko nie mów nikomu" (YouTube)

Oceń


Filmy dokumentalne to produkcje, które bardzo często pozwalają nam na zapoznanie się z nową tematyką i rozwinięcie naszych życiowych horyzontów. Rzadko uświadczymy w nich dynamicznej akcji czy skomplikowanej fabuły – dokumenty to jednak widowiska niepozbawione innego rodzaju uroku. W naszym subiektywnym zestawieniu prezentujemy pięć najciekawszych naszym zdaniem produkcji dokumentalnych, które swoją premierę miały w 2019 roku. 

5. Pavarotti

Luciano Pavarotti był włoskim śpiewakiem operowym, który przez wielu uważany jest za najlepszego w historii. Jego genialny talent szedł w parze z nietuzinkową osobowością. Włoch potrafił oczarować niemal każdego i wiódł życie nieco ekscentrycznej gwiazdy. Dokumentalna produkcja opowiada o jego historii i przybliża widzowi sylwetkę śpiewaka. Przypomnijmy, że Luciano Pavarotti zmarł w 2007 roku – film „Pavarotti” można potraktować jako swoisty hołd muzykowi. 
Dostępny na: Player, Chili, Cineman, Ipla, VOD.pl

4. Fyre

Pełna nazwa tego dokumentu brzmi: „FYRE: Najlepsza impreza, która nigdy się nie zdarzyła”. Opowiada on losy pewnego festiwalu, który miał się okazać jednym z najbardziej niecodziennych i prestiżowych wydarzeń tego typu w dziejach. Na jego reklamę producenci przeznaczyli ogromne kwoty – goście przylecieli zaś prywatnymi samolotami. Okazało się jednak, że do festiwalu ostatecznie nie doszło. Co się wydarzyło? Złożyło się na to kilka czynników – film opowiada losy fiaska imprezy na prywatnej wyspie. 
Dostępny na: Netflix

  Zobacz także  


3. Amerykańska fabryka

Film „Amerykańska fabryka” to nie lada gratka dla miłośników dokumentalnego kina. Wystarczy dodać, że obraz został uhonorowany Oscarem za najlepszy film w swojej kategorii. Film opowiada o chińskim miliarderze, który otwiera nowy biznes w jednej z opuszczonych fabryk General Motors w amerykańskim stanie Ohio. Azjata zatrudnia amerykańską załogę – szybko jednak okazuje się, że różnice kulturowe mogą być sporym problemem w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. 
Dostępny na: Netflix

2. Diego

Piłka nożna przez wielu traktowana jest niemal jak religia – bardzo dobrze widać to chociażby na przykładzie Ameryki Południowej. To tam pierwsze piłkarskie kroki stawiał boski Diego Maradona – chłopak, który podbije niemal cały piłkarski świat. Jego sława namiesza jednak w życiu mężczyzny i będzie miał on poważny problem z jej udźwignięciem. Film „Diego” pokazuje obie strony tego piłkarskiego medalu.
Dostępny na: iTunes, HBO GO, Chili, Ipla, VOD.pl

1. Tylko nie mów nikomu

Głośny polski dokument, który udostępniony został za pośrednictwem YouTube. O jego popularności może świadczyć fakt, że został on odtworzony już ponad 23 miliony razy. Tematyka dokumentu nie jest łatwa – Tomasz Siekielski rozmawia z ofiarami pedofilii w kościele katolickim. Dziennikarz odwiedza także parafie, w których posługę kontynuują księża pedofile. „Tylko nie mów nikomu” to ciężki materiał o traumie, strachu i poczuciu bezradności w obliczu wykorzystywania seksualnego małoletnich.
Dostępny na: YouTube


Wszystko na temat:

Filmy Filmy online Najlepsze filmy 2019 Wszystkie tagiKomentarze: