×

Wyszukaj artykuł

Top 5 filmów

Najlepsze czarne komedie – w sam raz na okres kwarantanny

Redakcja Pinbook | 01-04-2020 | skomentuj

Najlepsze czarne komedie – w sam raz na okres kwarantanny

Fotografia poglądowa

Oceń


Epidemia koronawirusa sprawiła, że zostaliśmy zamknięci w czterech ścianach zdani na łaskę mediów, które wciąż zasypują nas niezbyt wesołymi wiadomościami napływającymi ze świata. Każdy z nas w tym czasie potrzebuje chwili wytchnienia, a także pożądnej dawki humoru. Najlepszym wyborem w takiej sytuacji wydają się czarne komedie, które pozwalają nieco obśmiać ponure problemy, z którymi musimy się na co dzień zmagać. Przedstawiamy wam pięć najciekawszych tytułów, które skutecznie umilą dłużący się w nieskończoność okres kwarantanny:

1. „Sok z żuka”

Film Tima Burtona przedstawia historię młodego małżeństwa, które zginęło w tragicznym wypadku. Adam i Barbara Maitlandowie nie zdając sobie z niczego sprawy, powracają pod postacią duchów do swojego domu. Gdy dowiadują się, że umarli, za żadną cenę nie chcą opuścić swojeego miejsca zamieszkania. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy wprowadzają się do niego nowi i żywi lokatorzy, którzy okazują się dla duchów niezbyt miłym towarzystwem.

  Zobacz także  


2. „Ze śmiercią jej do twarzy”

Film ukazuje losy Madaline Ashton, która jest starzejącą się aktorką. Ma bliską przyjaciółkę Helen Sharp, która straciła dla niej wszystkich swoich narzeczonych. Helen swoje miłosne niepowodzenia rekompensuje sobie jedzeniem, przez co szybko tyje. Madaline ma też męża, który ma jej serdecznie dość. W pewnym momencie do życia tej niezadowolonej z życia grupy osób wkracza czarodziejka, która za pomocą magicznej mikstury wywraca ich śmiertelne życie do góry nogami.

3. „Co robimy w ukryciu”

Jedyny w swoim rodzaju film o wampirach przedstawia historię krwiożerczych Viago, Deacona, Petyra i Vlada. Istoty, które już przeżyły setki lat, mieszkają wspólnie w Wellington w Nowej Zelandii. Film w formie dokumentu pokazuje ich codzienne zajęcia i czynności. Widz może przeżyć niemałe zaskoczenie dowiadując się, że wampiry też muszą sprzątać dom, płacić czynsz i robić zakupy, a w wolnym czasie lubią też wyjść czasem na jakąś imprezę.

  Zobacz także  


4. „Straszny film”

„Straszny film” to cała filmowa seria, której twórcy postanowili sparodiować kilka klasycznych horrorów. W kolejnych częściach „Strasznego filmu” możemy zobaczyć nawiązania do takich filmów grozy, jak „The Ring”, „Krzyk”, „Paranormal activity”, „Wojna światów”, czy „Szósty zmysł”. Bohaterów serii wciąż spotykają zabawne, choć krwawe wypadki oraz przygody. Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana horrorów, który w każdej kolejnej scenie „Strasznego filmu” będzie odnajdywał elementy ze swoich ulubionych produkcji.

5. „Cztery pokoje”

Akcja filmu „Cztery pokoje" rozgrywa się w ciągu jednej noworocznej nocy. Boy hotelowy Ted spędza ją w pracy. Zaraz na początku swojej zmiany otrzymuje radę od starszego pracownika. Wkrótce jednak pewne wypadki sprawią, że Ted zrobi wszystko wbrew zaleceniom doświadczonego boya. Najpierw w hotelu pojawi się grupa czarownic, która wyśle młodego Teda po składnik potrzebny do uwolnienia bogini Diany. Następnie stanie się on świadkiem gwałtownej kłótni kochanków, podczas której jego życie zawiśnie na włosku. W ciągu następnych godzin Ted pozna też meksykańskiego gangstera i jego żonę, którzy poproszą go o opiekę nad niesfornymi dziećmi. Gdy już zmęczony boy będzie sądził, że to koniec jego przygód, nad ranem dopadnie go pijany hollywoodzki aktor proszący go o rozwiązanie pewnego niebezpiecznego zakładu.

Wszystko na temat:

Kino Filmy Horrory Komedie Wszystkie tagiKomentarze: