×

Wyszukaj artykuł


Kiedy i gdzie się pojawi?

„1917” - film będziemy mogli obejrzeć online

Redakcja Pinbook | 08-04-2020 | skomentuj

„1917” - film będziemy mogli obejrzeć online

youtube.pl

Oceń


Film „1917” w reżyserii Sama Mendesa jest dramatem wojennym, który przedstawia historię dwóch żołnierzy, Shoefield’a i Perry’ego, którzy walczą na zachodnim froncie I wojny światowej. Zostaje im zlecone niebezpieczne zadanie przedarcia się przez terytorium wroga i dostarczenia wiadomości, dzięki której uda się zapobiec wymordowaniu całego oddziału składającego się z 1600 osób. Film jest wyjątkowy z wielu względów - między innymi dlatego, że cały przebieg losów bohaterów został uchwycony w jednym długim ujęciu kamery. Nie bez powodu dzieło Mendesa zdobyło wiele nagród za kategorie techniczne, w tym Złotego Globa oraz aż trzy Oscary.

  Zobacz także  


Okazuje się, że już niedługo „1917” będzie można zobaczyć online. 10 kwietnia zostanie udostępniony na platformach VOD. Pojawi się między innymi na platformie Cineman oraz na Player.pl. Na Player.pl będzie możliwe wypożyczenie filmu na 48 godzin za 18 złotych.

Dlaczego warto go obejrzeć?

„1917” to brytyjsko-amerykańska produkcja, która dzięki zastosowaniu odpowiedniego operowania kamerą w wyjątkowy sposób przybliża widzowi realia pierwszej wojny światowej. Na planie filmu stworzono system specjalnych obręczy, które umożliwiły płynne podążanie kamery za grającymi aktorami. Widz, który przez 110 minut nieprzerwanie towarzyszy bohaterom filmu w realizowaniu ich trudnej misji, ma możliwość wczucia się w sytuację żołnierzy przebywających na froncie zachodnim. Scenariusz filmu został oparty na wspomnieniach pisarza Alfreda Mendesa, którego wnukiem jest sam twórca filmu, Sam Mendes. „1917” zawiera więc silne wątki osobiste, co dodatkowo potęguje jego odbiór. Produkcja zdobyła w 2020 roku Złoty Glob za najlepszy film dramatyczny, a Sam Mendes otrzymał tę samą statuetkę w kategorii „Najlepszy reżyser”. Film był nominowany do Oscara w dziesięciu kategoriach, z czego za trzy otrzymał nagrodę. Z pewnością jest to jeden z ciekawszych tytułów, który powstał w ubiegłym roku i jest zdecydowanie jest warty obejrzenia.

Zobacz także: „1917” - jak powstawały jedne z najlepszych zdjęć w historii kina?


Wszystko na temat:

Filmy Kino Filmy online Premiera Sam Mendes Reżyser Wszystkie tagiKomentarze: