×

Wyszukaj artykuł


7 ciekawostek

„Mission Impossible” - zaskakujące fakty, o których mogliście nie wiedzieć

Redakcja Pinbook | 09-04-2020 | skomentuj

„Mission Impossible” - zaskakujące fakty, o których mogliście nie wiedzieć

youtube.pl

Oceń


Filmy z serii „Mission Impossible” z Tomem Cruisem w roli głównej to jedne z najpopularniejszych produkcji w historii kina. Niemal każdy kojarzy słynny motyw muzyczny, który wciąż towarzyszy bohaterom filmu. Seria doczekała się już sześciu części, a niedługo swoją premierę ma mieć siódma z kolei produkcja. Z powodu epidemii koronawirusa zdjęcia do filmu zostały tymczasowo wstrzymane, a jego premiery możemy się spodziewać z pewnym opóźnieniem. Postanowiliśmy więc osłodzić wam nieco czas oczekiwania na najnowszą część i zabrać kilka ciekawostek o „Mission Impossible”:

1. Scena ze zjazdem na linie – kręcenie kultowej sceny z pierwszej części „Mission Impossible”, w której Tom Cruise zwisa nad posadzką na linie, nie było usłane różami. Aktor w jej trakcie wciąż uderzał głową o podłogę. W końcu postanowił włożyć do swoich butów monety, dzięki którym mógł złapać lepszą równowagę.

  Zobacz także  


2. Scena z samolotem – okazuje się, że scena z samolotem w „Rogue Nation” była kręcona bez udziału kaskaderów. Tom Cruise podjął decyzję, że osobiście w niej wystąpi. W czasie kręcenia sceny nie użyto żadnych dodatkowych efektów wizualnych. Co ciekawe, aktor w jej trakcie miał problem z utrzymaniem otwartych oczu, więc został wyposażony w specjalne soczewki.

3. Długa praca nad sceną walki – widowiskowa scena walki, która ma miejsce w filmie „Fallout” i w której wystąpili Tom Cruise i Henry Cavill, początkowo miała być kręcona przez cztery dni. Okazała się jednak tak skomplikowana od strony technicznej, że ostatecznie na jej nakręcenie poświęcono aż cztery tygodnie.

4. Publiczność na planie – zdjęcia do „Mission Impossible 3” odbywała się w Rzymie. Nie sposób było uniknąć tłumów gapiów, które z zaciekawieniem przyglądały się pracy gwiazd na planie. Reżyser postanowił więc stworzyć fałszywy plan, na których umieścił kobiety w bikini udające, że kręcą film. To rozwiazanie okazało się tak skuteczne, że właściwa ekpia filmowa mogła bez przeszkód kontynuować swoją pracę

  Zobacz także  


5. Scena z urwiskiem – jedna ze scen walki w filmie „Fallout” miała się odbyć nad urwiskiem. Reżyser zamierzał ją kręcić w Nowej Zelandii, jednak nie znaleziono tam odpowiedniego ku temu miejsca. Podjęto więc decyzję o przeniesieniu planu do Norwegii. Wiał tam tak jednak tak silny wiatr, że trzeba było wprowadzić zmiany do scenariusza i zrezygnować z broni palnej, gdyż stwarzałaby zagrożenie dla ekipy filmowej.

6. Nieludzki wysiłek – w filmie „Rouge Nation” jest scena, w której Tom Cruise nurkuje przez długi czas. Okazuje się, że aktor tak się wcześniej wytrenował w nurkowaniu, że podobno udało mu się bez oddechu spędzić pod wodą aż sześć minut. To nie jedyny raz, gdy na aktor na planie „Mission Impossible” musiał zmuszać swój organizm do takiego wysiłku.

7. Scena z nożem – w scenie, w której następuje próba wykłucia oka Ethana Hunta, użyto prawdziwego noża. Stoi za tym Tom Cruise, który nalegał, żeby użyto prawdziwego ostrza, które zatrzymałoby się na pół centymetra przed okiem aktora. Specjalnie na potrzeby tej sceny nóż przypięto do kabla, którego długość została perfekcyjnie odmierzona.

Wszystko na temat:

Tom Cruise Filmy Ciekawostki Film Kino Aktorzy Historia Wszystkie tagiKomentarze: