CDA całe filmy i seriale – Gdzie oglądać filmy i seriale bez ograniczeń?

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 19-06-2019

ocena: 0     skomentuj

cda.pl

CDA – polski odpowiednik Youtube

Cda.pl to portal internetowy, który 15 lat rozpoczynał swoją działalność od udostępniania prostych gier flash i krótkich filmików, głównie humorystycznych. Charakterystyczna dla portalu była możliwość dodawania własnych treści przez użytkowników. W tamtych czasach, kiedy Youtube jeszcze raczkował, a nikt nie myślał nawet o powstaniu Netflixa, czy HBO Go, CDA.pl oferowało jedną z najciekawszych oferty rozrywki. Dziesiątki tysięcy użytkowników rejestrowało się na portalu, by móc tworzyć jego społeczność. Prywatne śmieszne filmiki, faile, przeróbki, teledyski – to było wtedy na czasie. Wielu materiałów z CDA, nie można było znaleźć nigdzie indziej, więc możemy przypuszczać, że wiele klasyków polskiego internetu wyrosło właśnie stamtąd.

 

Cda.pl - rozwój popularności

Z biegiem czasu, indywidualni użytkownicy rozszerzali zasoby platformy o rzadko spotykane na polskich stronach gry, krótkie filmy, czy pełnometrażowe produkcje pobierane uprzednio z nie zawsze legalnych źródeł. W tamtych czasach kwestie praw autorskich w internecie nie były jeszcze tak uregulowane jak dziś, a więc nie były też specjalnie nadzorowane. Piractwo jest jak najbardziej nielegalnym procederem, niemniej to właśnie ono przyczyniło się w największym stopniu do rozwoju polskiego internetu. To były czasy, kiedy prędkość łącza pozwalała na pobranie filmu w zawrotnym czasie liczonym co najmniej w dziesiątkach minut. Kiedy już taki film pobrało się na swój dysk, zdarzało się że pobraliśmy wersję z niemieckim dubbingiem i wszystko wtedy szło na marne. Stąd właśnie wzięła się popularność serwisu, na którym bez ryzyka utraty czasu mogliśmy obejrzeć filmy, których szukaliśmy.

 

 

 

Cda.pl - oferta i usługi

W 2019r. Wciąż oferuje te same możliwości co przed laty, jednak cały czas rozszerzając swoją bazę plików, którą powiększają już nie tylko użytkownicy a również właściciele serwisu. Wykupują oni licencje na udostępnianie produkcji filmowych, które udostępniają tylko użytkownikom z wykupioną subskrypcją premium. Kosztuje ona 20 zł/miesięcznie i daje nieograniczony dostęp do dziesiątek tysięcy pozycji filmowych we wszystkich gatunkach, najnowsze premiery i klasyki kinematografii. 

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0

Podoba Ci się artykuł?
Polub nasz fanpage