×

Wyszukaj artykuł


"Zakochany kundel" online - opis fabuły | obsada | opinie

Redakcja Pinbook | 12-09-2019 | skomentuj

"Zakochany kundel" online - opis fabuły | obsada | opinie

Zakochany kundel plakat

Oceń


Zakochany kundel – twórcy i premiera

To familijny film animowany z 1955 roku wyprodukowany przez Walta Disneya. Dystrybucją filmu w Stanach Zjednoczonych zajęła się Buena Vista Distribution, a film miał swoją premierę 16 czerwca 1955 roku. Jest to 15 film w oficjalnym kanonie animacji Walta Disneya, lecz pierwszy powstały w procesie kina panoramicznego CinemaScope. Animacja otrzymała w większości pozytywne recenzje; serwis Rotten Tomatoes przyznał jej wynik 89%. W 2001 roku ukazał się sequel produkcji – film wideo "Zakochany kundel II: Przygody Chapsa". Jego scenariusz oparto na powieści Warda Greene’a pt. "Happy Dan, the Whistling Dog". Za reżyserię odpowiedzialni są Hamilton Luske, Wilfred Jackson oraz Clyde Geronimi, natomiast opracowaniem scenariusza zajęli się Erdman Penner, Don DaGradi, Joe Rinaldi oraz Ralph Wright. Dzieło zostało wyróżnione 95. miejscem na liście 100 najlepszych amerykańskich melodramatów wszech czasów Amerykańskiego Instytutu Filmowego oraz  nagrodą David di Donatello w kategorii najlepsza produkcja zagraniczna dla Walta Disneya.
Gdzie możemy obejrzeć „Zakochany kundel” cały film online? Tytuł znajdziemy w serwisach cda.pl, chili.com oraz kreskowki.tv. Portale te, za niewielką opłatą, dają nam dostęp do nieograniczonej biblioteki filmów i seriali online.
Przeczytaj również: Dawno temu w trawie

  Zobacz także  


Zakochany kundel – opis fabuły

Lady, urocza i dobrze sytuowana cocker-spanielka, spotyka Trampa, bezpańskiego kundla. Tramp jest powszechnie znany i szanowany za swą pomysłowość i odwagę, ale z początku nie wpada w oko dumnej suczce. Jednak udaje się mu zyskać serce Lady dzięki romantycznym kolacjom na tyłach włoskiej knajpki i wspólnym ucieczkom przed hyclem. Wszystko układa się dobrze dopóki Lady nie zostaje w końcu złapana przez hycla.

Przeczytaj również: Bambi

  Zobacz także  


Zakochany kundel – obsada

Wersja oryginalna:
Barbara Luddy jako Lady
Larry Roberts jako Trump
Bill Thompson jako Jock / Joe / Bull / Dachsie / policjant
Peggy Lee jako Darling / Si / Am / Peg
Polski dubbing:
Jolanta Wilk jako Lady
Cezary Pazura jako Tramp
Marian Opania jako Kilt
Marcin Troński jako Wiarus

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz