×

Wyszukaj artykuł

Vaiana: Skarb oceanu – Opis i obsada – Gdzie oglądać online?

Redakcja Pinbook | 09-07-2019 | skomentuj

Vaiana: Skarb oceanu – Opis i obsada – Gdzie oglądać online?

vaiana plakat z piosenek z iflmu

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Vaiana: Skarb oceanu – Twórcy i premiera

To animowany film pełnometrażowy pochodzenia amerykańskiego. Film w reżyserii Rona Clemensta i Johna Muskera to dzieło wytwórni Walt Disney Pictures. Światowa premiera miała miejsce 14 listopada 2016r., zaś do polskich kin trafił 11 dni poźniej. Nominowany do Oscara w kategoriach: najlepszy pełnometrażowy film animowany i najlepsza piosenka film, to nawiązanie do mitologii polinezji. Budżet w wysokości 150 mln USD dał mu przychód rzędu 650 mln $. 
Gdzie oglądać Vaiana: Skarb Oceanu online? Obecnie ten film dostępny jest w ofercie Filii.com oraz HBO GO. Z tego drugiego skorzystamy w pełni legalnie opłacając niewielką kwotę miesięcznego abonamentu lub korzystając z darmowego okresu testowego.

Przeczytaj również o bajce, z którą ten film przegrał Oscary w kategori film animowany: - Zwierzogród

  Zobacz także  


Vaiana: Skarb Oceanu – opis fabuły

To historia młodej mieszkanki wysp południowego Pacyfiku. Vaiana to pełna energii i ciekawa świata dziewczyna. Od najmłodszych lat nie potrafiła wysiedzieć długo w jednym miejscu. Zamieszkując przez całe życie odizolowane wysepki, zaczęła się zastanawiać jak wygląda świat za wodą. Oddająca się przez całe życie rybołówstwu i pracy społeczność sceptycznie podeszła do jej ambitnych planów wyprawy na morze. Vaiana jednak postanawia ruszyć szlakiem najdzielniejszych żeglarzy z przeszłości i rusza na poszukiwanie nowych lądów i przygód. To bardzo ryzykowna i niebezpieczna misja, na szczęście w jej trakcie poznaje potężnego niegdyś półboga Maui. Zaprzyjaźniają się i odtąd ramię w ramię żeglują przez bezkres oceanu, stawiając czoła przygodom i ogromnym potworom.

Przeczytaj również o innej bajce z Walt Disney Studio - Iniemamocni

  Zobacz także  


Vaiana: Skarb Oceanu – obsada

Jak to w filmie animowanym, nie znajdziemy na ekranie znanych twarzy aktorów. Użyczali tu oni jedynie swoich głosów. Przedstawiamy zatem listę głównych aktorów, których usłyszymy w polskiej wersji językowej.

Vaiana - Weronika Bochat

Maui - Igor Kwiatkowski

Babcia Tala - Dorota Stalińska

Wódz Tui - Piotr Grabowski

Tamatoa - Maciej Maleńczuk

Sina - Magdalena Turczeniewicz

Heihei - Roman Szafrański

Rybak Lasalo - Maksymilian Bogumił

Wyspiarz #1 - Robert Motyka

Wyspiarz #2 - Marta Król

Wyspiarz #3 - Włodzimierz Press

Mała Vaiana - Antonina Gajko

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: