× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


"Tarzan" online - opis fabuły | obsada | opinie

Redakcja Pinbook | 12-09-2019 | skomentuj

"Tarzan" online - opis fabuły | obsada | opinie

Tarzan plakat

Oceń


Tarzan – twórcy i premiera

To amerykański film animowany z 1999 roku nagrodzony Oscarem za najlepszą piosenkę autorstwa Phila Collinsa. Film wyprodukował Walt Disney Feature Animation, natomiast jego dystrybucją zajął się Walt Disney Pictures, film miał swą premierę 18 czerwca 1999 roku. Obraz jest 37 filmem w oficjalnym kanonie Walta Disneya. Scenariusz oparto na powieści Edgara Rice’a Burroughsa pt. „Tarzan wśród małp”. W 2014 roku w Polsce 20 czerwca premiera była jako wznowienie w wersji Disney Digital 3D.
Gdzie możemy obejrzeć „Tarzan” cały film online? Tytuł znajdziemy w serwisie cda.pl oraz na platformie streamingowej Netflix, a także w bibliotece filmów YouTube. Portale te, za niewielką opłatą, dają nam dostęp do nieograniczonej kolekcji filmów i seriali online.

  Zobacz także  


Tarzan – opis fabuły

Fabuła opowiada o losach chłopca, który wraz z rodzicami po pożarze statku wylądował na wyspie, a potem jego rodziców pożarła pantera, której bała się cała dżungla. W domku na drzewie znalazła go samica goryla Kala i przygarnęła jak swoje dziecko. Nie podoba się to jej partnerowi, Kerchakowi, który jest jednocześnie przywódcą stada małp. Tarzan jednak wiedzie beztroskie życie z przybraną matką i przyjaciółmi: gorylem Terk i słoniem Tantorem, aż do czasu, kiedy do wyspy przybija statek z ekspedycją badawczą. Uczestniczy w niej Jane Porter i jej ojciec, profesor. Kiedy Tarzan spotyka dziewczynę, zakochuje się w niej. Niestety kierownik wyprawy próbuje wykorzystać ich zbliżenie się od siebie, szukając siedliska goryli. Odnajduje je i próbując bronić się, postrzela Kerchaka. Ten umiera. Kala mówi synowi, że jest dzieckiem ludzi. Tarzan zostaje przywódcą stada i zabija panterę, która pożarła jego rodziców.

Przeczytaj również: Zakochany kundel

  Zobacz także  


Tarzan – obsada

Wersja oryginalna:
Tony Goldwyn jako Tarzan
Minnie Driver jako Jane Porter
Rosie O’Donnell jako Terk
Glenn Close jako Kala
Brian Blessed jaok Clayton
Polski dubbing:
Andrzej Nejman jako Tarzan
Edyta Olszówka jako Jane Porter
Joanna Wizmur jako Terk
Marzena Trybała jako Kala
Marcin Troński jako Clayton
Przeczytaj również: Rodzinka Robinsonów
Wszystko na temat: