Notatnik śmierci - Death Note - gdzie oglądać online

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 16-08-2019

ocena: 0     skomentuj

Notatnik śmierci – twórcy i premiera

To manga autorstwa Tsugumi Ōby, ilustrowana przez Takeshiego Obatę. Składa się ze stu ośmiu rozdziałów, liczby symbolicznej dla serii, wydanych w dwunastu tomach. Od 3 października 2006 roku do 27 czerwca 2007 trwała premierowa emisja anime „Notatnik śmierci”. Powstał także dwuczęściowy film kinowy, wydany pod tytułami „Death Note: Notatnik śmierci” i „Death Note: Ostatnie imię”, jak i również spin-off, „L: Change the World” i sequel „Death Note: Light Up the New World”. W połowie 2008 roku amerykańskie studio Vertigo Entertainment zapowiedziało stworzenie remake’u „Death Note”, którego premiera wstępnie planowana była na 2010 rok. W 2015 powstał musical na podstawie mangi, a dwa lata później Netflix wyprodukował amerykańską ekranizacje historii. W roli openingu i endingu anime „Notatnik śmierci” wykorzystano utwory zespołu Nightmare oraz Maximum the Hormone. Serial opowiada historię genialnego licealisty imieniem Light Yagami, który znajduje tajemniczy notes upuszczony przez jednego z bogów śmierci, Ryūka. Notes ten posiada niesamowite właściwości: jego użytkownik, wpisując do niego imię oraz nazwisko osoby, której twarz zna, powoduje śmierć tej osoby w określonych okolicznościach w ciągu 40 sekund. Na drodze staje mu jednak tajemniczy L – legendarny detektyw, geniusz, postrzegający działania Kiry jako zwykłe morderstwa.
Gdzie możemy obejrzeć „”Notatnik śmierci” cały serial online? Tytuł znajdziemy w serwisie cda.pl oraz na platformie Netflix. Portale te, za niewielką opłatą, dają nam dostęp do nieograniczonej biblioteki filmów i seriali online.
Przeczytaj również: Dragon Ball Z

Notatnik śmierci banner


Zobacz też wyróżnione noclegi na Pinbook.pl

Pensjonacik EGO

ul. Stadionowa 4,
Gołdap

80 zł

za Dobę

Ocena: Brak

Moroszka - Domki letnisk...

Krótka 7,
Władysławowo

100 zł

za Osobę

Ocena: Brak

Apartamenty Pod Kosarkam...

Ul. Skotnicka 87a,
Szczawnica

200 zł

za Dobę

Ocena: Brak


Notatnik śmierci – opis fabuły

Yagami Light, jeden z najtęższych umysłów Japonii, wpada w posiadanie niezwykłego notatnika, który okazuje się własnością boga śmierci. Po wpisaniu do niego czyjegoś nazwiska, następuje zgon wybranej osoby w ciągu zaledwie 40 sekund. Kierując się idealistycznymi pobudkami, postanawia wykorzystać nowo zdobyty przedmiot w celu "ulepszenia świata", w tym wypadku oczyszczenia go z wszelkiego zła, które wyrządzają notoryczni przestępcy. Po serii morderstw rząd postanawia podjąć drastyczne środki zapobiegawcze. Wynajmuje niezwykłego detektywa, który ma za zadanie odkryć, kto stoi za tymi przerażającymi zbrodniami

Przeczytaj również: Spirited Away: W Krainie Bogów

Notatnik śmierci – obsada

Kappei Yamaguchi jako L (głos)        
Mamoru Miyano jako Light Yagami (głos)        
Alessandro Juliani jako L (ang. głos)        
Ai Satô jako Sachiko Yagami (głos)        
Kazuya Nakai jako Kanzo Mogi (głos)        
Keiji Fujiwara jako Shūichi Aizawa (głos)        
Kiyoshi Kobayashi jako Watari (głos)        
Naoya Uchida jako Soichiro Yagami (głos)

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0