"Mulan" online - opis fabuły | obsada | opinie

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 11-09-2019

ocena: 0     skomentuj

Mulan - obsada

Wersja oryginalna:
Ming-Na Wen jako Mulan
Eddie Murphy jako Mushu
BD Wong jako kapitan Li Shang
Miguel Ferrer jako Shan Ju
Polski dubbing:
Jolanta Fraszyńska jako Mulan
Jerzy Stuhr jako Mushu
Maciej Molęda jako kapitan Li Shang
Tomasz Marzecki jako Shan Yu
Przeczytaj również: Mustang z Dzikiej Doliny

Mulan plakat


Zobacz też wyróżnione noclegi na Pinbook.pl

Pensjonacik EGO

ul. Stadionowa 4,
Gołdap

80 zł

za Dobę

Ocena: Brak

Moroszka - Domki letnisk...

Krótka 7,
Władysławowo

100 zł

za Osobę

Ocena: Brak

Apartamenty Pod Kosarkam...

Ul. Skotnicka 87a,
Szczawnica

200 zł

za Dobę

Ocena: Brak


Mulan – twórcy i premiera

To pełnometrażowy film animowany produkcji amerykańskiej, wyprodukowany przez Walt Disney Pictures. Za reżyserię odpowiedzialni są Barry Cook oraz Tony Bancroft, natomiast opracowaniem scenariusza zajęli się Rita Hsiao, Chris Sanders, Philip LaZebnik, Raymond Singer oraz Eugenia Bostwick-Singer. Tytuł ujrzał światło dzienne 19 czerwca 1968 roku na ekranach kin światowych. Polscy widzowie mogli zapoznać się z tytułem najwcześniej 20 listopada 1998 roku. Historia przedstawiona w filmie nawiązuje do starożytnej chińskiej legendy o Hua Mulan. Dzieło nominowane było do Oscara w kategorii najlepsza muzyka oryginalna do komedii lub musicalu. Tytuł zdobył również aż 10 statuetek Annie między innymi w kategoriach najlepszy pełnometrażowy film animowany, najlepsze indywidualne osiągnięcie: animacja postaci, najlepsze indywidualne osiągnięcie: efekty animowane, najlepsze indywidualne osiągnięcie: muzyka, najlepsze indywidualne osiągnięcie: produkcja animowanej produkcji kinowej oraz najlepsze indywidualne osiągnięcie: reżyseria animowanej produkcji kinowej.
Gdzie możemy obejrzeć „Auta” cały film online? Tytuł znajdziemy w serwisach cda.pl oraz chili.com, na platformie HBO GO i Netflix oraz w bibliotece filmów YouTube. Portale te, za niewielką opłatą dają nam dostęp do nieograniczonej biblioteki filmów i seriali online.

Przeczcytaj również: Pocahontas

Mulan – opis fabuły

Film jest ekranizacją popularnej chińskiej legendy o młodej dziewczynie, która w męskim przebraniu wstępuje do wojska i stawia czoła najazdowi Hunów.W niewielkiej wiosce młoda dziewczyna imieniem Mulan przygotowuje się do zamążpójścia. Spotkanie ze swatką kończy się katastrofą z powodu jej niesfornego świerszcza. Tego samego wieczoru jej ojciec zostaje powołany do wojska na wojnę z Hunami, którzy najechali Chiny. Mulan chcąc ocalić chorego ojca podejmuje decyzję, która zadecyduje o całym jej dalszym losie. Postanawia złamać tradycję i zastąpić ojca na polu walki. Obcina włosy, przywdziewa zbroję ojca i pod osłoną nocy wyrusza na wiernym koniu, Khanie, na spotkanie przeznaczenia. Towarzyszą jej świerszcz Cri-Kee i smok Muszu. W obozie wojskowym Mulan zostaje poddana rygorystycznemu treningowi i jej determinacja zyskuje jej przychylność towarzyszy i przystojnego dowódcy, kapitana Szanga... Na polu bitwy Mulan okrywa się chwałą, lecz jej płeć zostaje odkryta. Towarzysze zmuszeni są ją porzucić. Mulan tymczasem odkrywa, że wróg nie został zniszczony.

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0