"Księżniczka łabędzi" online - opis fabuły | obsada | opinie

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 11-09-2019

ocena: 0     skomentuj

Księżniczka łabędzi – obsada

Wersja oryginalna:
Jack Palance jako Lord Rothbart
Michelle Nicastro jako dorosła księżniczka Odette
Mark Harelik jako Lord Rogers
Adam Wylie jako młody książę Derek
Polski dubbing:
Krzysztof Zakrzewski jako Szambelan
Krzystof Krupiński jako Bromley
Wojciech Paszkowski jako Puffin
Olga Bończyk jako Odetta
Przeczytaj również: Pocahontas

Księżniczka łabędzi plakat


Zobacz też wyróżnione noclegi na Pinbook.pl

Pensjonacik EGO

ul. Stadionowa 4,
Gołdap

80 zł

za Dobę

Ocena: Brak

Moroszka - Domki letnisk...

Krótka 7,
Władysławowo

100 zł

za Osobę

Ocena: Brak

Apartamenty Pod Kosarkam...

Ul. Skotnicka 87a,
Szczawnica

200 zł

za Dobę

Ocena: Brak


Księżniczka łabędzi – twórcy i premiera

To pełnometrażowy film animowany produkcji amerykańskiej, wyprodukowany przez Columbia TriStar Home Entertainment. Animacja oparta jest na słynnym balecie „Jezioro łabędzie”. Za reżyserię odpowiedzialny jest Richard Rich, natomiast opracowaniem scenariusza zajął się Brian Nissen. Tytuł ujrzał światło dzienne 18 listopada 1994 roku na ekranach kin światowych. Polscy widzowie mogli zapoznać się z tytułem najwcześniej 15 marca 1996 roku. Dzieło nominowane było do nagrody Złotego Globu w kategorii najlepsza piosenka za utwór „Far Longer Than Forever” w wykonaniu Reginy Belle i Jeffreya Osborne. Powstały również kontynuacje filmu: Księżniczka łabędzi II: Tajemnica zamku (1997), Księżniczka łabędzi III: Skarb czarnoksiężnika (1998), Gwiazdka księżniczki łabędzi (2012), Księżniczka łabędzi: Rodzina królewska (2014), Księżniczka łabędzi i piraci (2016), Księżniczka łabędzi i niezwykła gwiazdka (2017).
Gdzie możemy obejrzeć „Księżniczka łabędzi” cały film online?Tytuł znajdziemy w serwisie cda.pl oraz w bibliotece filmów YouTube. Portale te, za niewielką opłatą dają nam dostęp do nieograniczonej biblioteki filmów i seriali online.

Przeczytaj również: Bambi

Księżniczka łabędzi – opis fabuły

Dawno, dawno temu w świecie cudownych baśni były dwa królestwa, których władcy postanowili wydać za siebie swoje dzieci. Zanim jednak dzielny Derek odkrył urok Odetty, musiało upłynąć dużo czasu. Wykorzystał to zły czarownik Rothbart, który uprowadził księżniczkę, zamienił w pięknego łabędzia i uwięził na ukrytym wśród lasów jeziorze. Co wieczór w świetle księżyca Odetta odzyskuje swą postać, ale gdy zbliża się świt - na nowo zamienia się w łabędzia. Co noc Rothbart prosi ją o rękę - jeśli się zgodzi, zły czar pryśnie, ale czarownik zostanie władcą jej królestwa. Czy księżniczce wystarczy wytrwałości? Czy Derek odszuka ją wśród lasów? Czy pokona przebiegłego Rothbarta?

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0