×

Wyszukaj artykuł

Król Lew 2019 – Nowe wcielenie legendy Disneya – Gdzie oglądać online?

Redakcja Pinbook | 22-07-2019 | skomentuj

Król Lew 2019 – Nowe wcielenie legendy Disneya – Gdzie oglądać online?

plakat filmu

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 7.3 Dobry

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Król Lew – twórcy i premiera

To pełnometrażowy, animowany filmy przygodowy produkcji USA. Reżyserem jest Jon Favreau, zaś scenariusz to dzieła Jeffa Nathansona. Wytwórnią nowego Króla Lwa jest Walt Disney Pictures, w kooperacji z Fairview Entertainment. Światowa premiera odbyła się 9 lipca 2019r. Pomimo niezbyt przychylnych opinii krytyków, film bije rekordy sprzedażowe w USA, zarabiając pona 500 mln USD w ciągu pierwszych, niepełnych dwóch tygodni.
Gdzie oglądać Król Lew 2019 cały film online? Obecnie tego filmu nie znajdziemy w ofercie żadnego serwisu streamingowego. Aby obejrzeć Króla Lwa musimy albo uzbroić się w cierpliwość nim pojawi się w sieci, albo wybrać się do kina.

Przeczytaj również: Sekretne życie zwierzaków domowych 2 - gdzie oglądać? 

  Zobacz także  


Król Lew – opis fabuły

Każdy z nas zna kultową wręcz wersję tego filmu z 1994r. Po 25 latach twórcy zdecydowali się na jej cyfrowy remake, co staje się wręcz znakiem naszych czasów. Fabuła jest niemal identyczna z oryginalną.

Przenosimy się prosto na afrykańską sawannę, do królestwa zwierząt, w którym władzę sprawuje król lew – Mufasa. Pewnego dnia szczęśliwie doczekuje potomka – Simby. To prawowity następca tronu, więc Mufasa jest spokojny o jego przyszłość. Ich rodzina cieszy się szacunkiem i poważaniem, a rządy uznawane są za mądre i rozsądne. Niestety, nie wszystkim podoba się obecny ustrój. Problem tkwi w rodzinnych kręgach, a konkretnie w sercu brata Mufasy – Skazy. Zanim pojawił się królewski potomek, to on był pierwszym pretendentem do objęcia stanowiska króla. Zazdrość popycha go do uknucia spisku, w wyniku którego dochodzi do śmierci Mufasy, a Simba zostaje wygnany. Król-banita spotyka na swojej drodze dwóch przyjaciół, którzy wychowują go do momentu, w którym rusza odebrać należne mu dziedzictwo i zostać Królem – Lwem.

Przeczytaj również: Yesterday - świat bez The Beatles

  Zobacz także  


Król Lew – obsada

Donald Glover jakoSimba (głos)

Seth Rogen jako Pumba (głos)

Chiwetel Ejiofor jako Skaza (głos)

Alfre Woodard jako Sarabi (głos)

Billy Eichner jako Timon (głos)

Beyoncé Knowles jako Nala (głos)

James Earl Jones jako Mufasa (głos)

John Kani jako Rafiki (głos)

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: