×

Wyszukaj artykuł


"Król lew" (1994) online - opis fabuły | obsada | opinie

Redakcja Pinbook | 10-09-2019 | skomentuj

"Król lew" (1994) online - opis fabuły | obsada | opinie

Król lew plakat

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 0

Król Lew (1994) – obsada

Wersja oryginalna:
Matthew Borederick jako dorosły Simba
Moira Kelly jako dorosła Nala
James Earl Jones jako Mufasa
Jeremy Irons jako Skaza
Dubbing polski:
Paweł Tucholski jako dorosły Simba
Krystyna Tyszkiewicz jako dorosła Nala
Wiktor Zborowski jako Mufasa
Marek Barbasiewicz jako Skaza
Przeczytaj również: Jak wytresować smoka

  Zobacz także  

Video dnia:Król Lew (1994) – twórcy i premiera

To pełnometrażowy film animowany produkcji amerykańskiej ze studia Walta Disneya. Za reżyserię odpowiedzialni są Rob Minkoff oraz Roger Allers. Opracowaniem scenariusza zajęli się Jonathan Roberts, Linda Woolverton oraz Irene Mecchi. Tytuł ujrzał światło dzienne 15 czerwca 1994 roku na ekranach kin światowych. Polscy widzowie mogli zapoznać się z dziełem najwcześniej 18 listopada 1994 roku. Akcja filmu opowiada o targanym niesłusznymi wyrzutami sumienia po śmierci małym lwie Simbie. Skazuje się on na wygnanie, rezygnując z przynależnego mu miejsca na czele stada. Dzieło zostało docenione zarówno przez widzów jak i przez krytyków. Animacja została nagrodzona 2 Oscarami w kategoriach najlepsza muzyka oryginalna oraz najlepsza piosenka „Can You Feel the Love Tonight”. Tytuł otrzymał również 3 Złote Globy w kategoriach najlepsza komedia lub musical, najlepsza muzyka dla Hansa Zimmera oraz ponownie najlepsza piosenka. Doborem ścieżki dźwiękowej zajęli się Elton John i Hans Zimmer a słowa do znanej i nagradzanej piosenki napisał Tim Rice. W 2019 roku premierę miał remake Króla Lwa, zrealizowany w technice CGI.
Gdzie możemy obejrzeć "Król lew" cały film online? Tytuł znajdziemy w serwisie cda.pl oraz w bibliotece filmów YouTube. Portale te, za niewielką opłatą, dają nam dostęp do nieograniczonej kolekcji filmów i seriali online.

Przeczytaj również: Shrek

  Zobacz także  


Król Lew (1994) – opis fabuły

W królewskiej rodzinie lwów Mufasy i Sarabi rodzi się potomek Simba, który - wedle tradycji - zostać ma przyszłym dziedzicem tronu. Skaza, brat Mufasy, zdaje sobie sprawę, że po narodzinach Simby nie jest już głównym kandydatem do objęcia tronu, więc razem z podstępnymi hienami obmyśla plan zabicia swojego brata i pozbycia się bratanka. Kiedy Mufasa ginie, wmawia Simbie, że to on jest odpowiedzialny za śmierć ojca i doradza mu ucieczkę z Lwiej Ziemi. Podczas swojej wędrówki Simba poznaje Timona i Pumbę - dwóch zwariowanych przyjaciół, z którymi zamieszkuje, zapominając o swoim prawdziwym pochodzeniu

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz