×

Wyszukaj artykuł

Iniemamocni – Opis i obsada – Gdzie oglądać online?

Redakcja Pinbook | 03-07-2019 | skomentuj

Iniemamocni – Opis i obsada – Gdzie oglądać online?

Iniemamocni plakat

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Iniemamocni – twórcy i premiera

Iniemamocni to szósty film wyprodukowany w kooperacji Pixar Animation Studio i Walt Disney Pictures. Światowa premiera miała miejsce 27 października 2004r. Za reżyserię oraz scenariusz odpowiedzialny jest Brad Bird, znany również z Ratatuj (2007r.). Za oba filmy otrzymał Oscara w kategorii najlepszy film animowany. Rekordowo wysokobudżetowa produkcja (92mln $) zyskała olbrzymią popularność, jednak dopiero po 10 latach twórcy zapowiedzieli jej drugą część, której premiera przypadła na rok 2018. 

Gdzie oglądać Iniemamocnych?

Iniemamocni oraz Iniemamocni 2 to jedne z najpopularniejszych filmów animowanych w historii. Cały czas możemy je oglądać za pośrednictwem portali streamingowych takich jak CDA.pl, Netflix, czy HBO GO. Wymienione serwisy wymagają opłacenia subskrypcji za dostęp do swoich treści, jednak każda z nich oferuje możliwość skorzystania z darmowego okresu testowego, by przekonać się co do ich wartości.

Przeczytaj również o najlepszych polskich bajkach!

  Zobacz także  


Iniemamocni – opis fabuły

To historia niezwykłej rodziny Pana Parr’a. Niegdyś znany jako „Iniemamocny”, prowadzi życie emerytowanego superbohatera. Jego supermocą była nadprzyrodzona siła, którą wykorzystywał do walki ze złem. Żona znana jest jako Elastyna, gdyż potrafi rozciągać swoje superwytrzymałe ciało niczym gumę. Trójka dzieci posiada cechy, które nie stanowią odstępstwa od normy tej rodziny. Najstarsze z nich – Wiola, to nastolatka obdarzona mocą niewidzialności i tworzenia nieprzeniknionego pola siłowego, jej młodszy brat Dash posiada zdolność superszybkiego biegu, zaś najmłodsze z dzieci – Jack-Jack potrafi przybierać różne, niebezpieczne formy, czy strzelać laserem z oczu. Rodzinę Parr’ów do życia na uboczu zmusiły niefortunne wypadki innych bohaterów z przeszłości. Rządowy projekt ochrony superbohaterów dokłada wszelkich starań by ich tożsamość pozostała w ukryciu. Sytuacja zmienia swój bieg kiedy następuje atak samozwańczego superherosa – Syndroma. Przed Panem Iniemamocnym pojawia się szansa, by wrócić do branży i przeprowadzić bardzo niebezpieczną, tajną akcję na dalekiej wyspie, z której ochoczo korzysta. Niestety długa przerwa w byciu bohaterem znacznie utrudnia mu wykonanie misji. Na szczęście z pomocą nieoczekiwanie przyjdzie jego rodzina i przyjaciel – Frożon! Wspólnymi siłami walczą ze złem i rozprawiają się z czarnymi charakterami.

Oglądasz filmy animowane? Przeczytaj również o Rick i Morty - Gdzie oglądać?

  Zobacz także  


Iniemamocni – obsada

Jak wiadomo, w animacji aktorzy jedynie udzielają swoich głosów. Wypisujemy zatem tych, których usłyszymy jako główne postaci w polskiej wersji.

Piotr Fronczewski – Pan Iniemamocny (Bob)

Dorota Segda – Elastyna (Helen)

Karolina Gruszka – Wiola

Filip Radkiewicz – Max

Olga Jackowska (Kora) – Edna

Stanisław Tym – Huph

Piotr Gąsowski – Mrożon

Jerzy Kryszak – Dicker

Danuta Stenka – Mirage

Piotr Adamczyk – Syndrom

Robert Czebotar – Głos komputera

Wiesław Michnikowski – Pani Hogenson

Hanna Śleszyńska – Malina

Frank Despalles – Bomb Voyage

Andrzej Matul – Narrator

Tomasz Sapryk – Pan Kropp

Andrzej Blumenfeld – Dyrektor

Łukasz Lewandowski – Tony

Dominika Kluźniak – Carrie

Marcin Troński – Człowiek Szpadel

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: