×

Wyszukaj artykuł

Kultowa animacja z historią

Bajki z mchu i paproci – przygody Żwirka i Muchomorka

Redakcja Pinbook | 17-07-2020 | skomentuj

Bajki z mchu i paproci – przygody Żwirka i Muchomorka

YouTube.com

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Niektóre z animowanych produkcji są naprawdę sędziwego wieku. Nie brakuje prawdziwych perełek ubiegłej epoki, które jednak do dziś bawią dziesiątki tysięcy widzów na całym świecie. Tego rodzaju produkcje oglądają zarówno starsi widzowie (ze względu na sentyment), jak i najmłodsi (ze względu na uniwersalny charakter tego typu produkcji). Jedną z najbardziej rozpoznawalnych kreskówek są do dziś na przykład „Bajki z mchu i paproci”.

Tytuł oryginalny: Pohádky z mechu a kapradí
Gatunek: Animowany / Dla dzieci
Rok produkcji: 1968-1971
Kraj: Czechosłowacja

  Zobacz także  


Opis serialu

Niemal każdy z nas kojarzy przygody Żwirka i Muchomorka, które goszczą na ekranach telewizorów od ponad 50 lat. Czechosłowackie „Bajki z mchu i paproci” przez dziesięciolecia podbijały serca nie tylko najmłodszych telewidzów. Klasyczna kreskówka i świetna muzyka tworzą niezapomniany obraz, który uczy i bawi. Dzięki tego rodzaju produkcjom najmłodsi mogą wraz z bohaterami poznawać świat i uczyć się podstawowych zasad funkcjonowania w społeczeństwie. Każdy odcinek to zapis jednej przygody przesympatycznej dwójki bohaterów, którzy zarówno spotykają różne stworzenia i postacie, jak i świetnie bawią się w swoim własnym towarzystwie. Dziś niestety kreskówka nie jest dostępna w bibliotece żadnego serwisu streamingowego. Niektóre odcinki znaleźć można w serwisie YouTube. Poniżej natomiast znaleźć możecie oryginalną obsadę produkcji.

Bajki z mchu i paproci – obsada

Katka Kusá
Vojta Novotný
Hana Plšková
Martina Bravená
Klára Bartošová
Lenka Němečková

A może szukasz czegoś zupełnie innego? Polecamy filmy Jaś Fasola: Nadciąga totalny kataklizm, Smak życia 3, czyli chińska układanka i Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie.


Wszystko na temat:

Seriale Seriale online Wszystkie tagiKomentarze: