×

Wyszukaj artykuł

Tajemnicza Ellen pokona szeryfa?

Szybcy i martwi – zawody strzeleckie rozstrzygną, kto przejmie władzę nad miastem

Redakcja Pinbook | 25-06-2020 | skomentuj

Szybcy i martwi – zawody strzeleckie rozstrzygną, kto przejmie władzę nad miastem

"Szybcy i martwi"/Materiały prasowe

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

„Szybcy i martwi” to film utrzymany w konwencji klasycznego westernu, który przenosi nas w realia rządzącego się własnymi prawami Dzikiego Zachodu. Produkcja z udziałem takich gwiazd jak Sharon Stone i Leonardo DiCaprio opowiada o wydarzeniu roku, jakim są zawody strzeleckie organizowane przez samozwańczego szeryfa. Przybędzie na nie wielu uczestników znęconych pokaźną sumą pieniędzy, którą można wygrać. Ich szanse na wygraną zmaleją jednak, gdy jedna z osób weźmie udział w zawodach z zupełnie innych i osobistych pobudek. Co więcej, będzie ona kobietą.

Tytuł oryginalny: The Quick and the Dead
Gatunek: Akcja/western
Rok produkcji: 1995
Premiera: 10 lutego 1995
Reżyseria: Sam Raimi
Scenariusz: Simon Moore

  Zobacz także  


Opis fabuły

Akcja filmu rozgrywa się w 1878 roku w niewielkim miasteczku Redemption na Dzikim Zachodzie. Władzę nad miastem sprawuje szeryf Herod, który uczynił z niego ziemię obiecaną dla bandytów i wszelkiego rodzaju przestępców. Dzięki działaniu na ich korzyść otrzymuje od nich połowę swoich dochodów. Każdego roku, żeby zlikwidować potencjalnych rywali oraz utrzymać swoją pozycję w Redemption, Herod organizuje zawody strzeleckie, na które zjeżdżają się ludzie z całej okolicy. Mają nadzieję, że wygrają główną nagrodę w postaci wielkiej sumy pieniędzy. Wkrótce na zawody przybywa również rzekomy syn Heroda, kobieciarz Kid oraz jego dawny kompan, ksiądz Cort. Herod jest jednak pewien, że jak co roku pokona wszelkich swoich przeciwników. Sytuacja ta ulega zmianie, gdy w miasteczku zjawia się samotna i piękna Ellen. Przywiozła ze sobą jedynie sześciostrzałowy pistolet oraz żądzę zemsty. Jest ona nie tylko świetnym strzelcem, ale także śmiertelnym wrogiem Heroda. Jej przybycie budzi w Redemption prawdziwą sensację, nie tylko wśród oczarowanych nią mężczyzn. Czy uda jej się zdetronizować bezwzględnego szeryfa?

  Zobacz także  


Zwiastun

Obsada

Sharon Stone – Ellen
Gene Hackman – Herod
Russell Crowe – Cort
Leonardo DiCaprio – Kid
Tobin Bell – Dog Kelly
Roberts Blossom – Doc Wallace
Kevin Convay – Eugene Dred
Keith David – Cantrell
Lance Henriksen – Ace Hanlon

Macie już za sobą film „Szybcy i martwi”? Jeśli tak, zachęcamy do obejrzenia trzymających w napięciu produkcji „Wyrok śmierci” oraz „Raid”. Polecamy również obejrzeć musical „West Side Story” o wojnie gangów.

Wszystko na temat:

Filmy Kino Wszystkie tagiKomentarze: