×

Wyszukaj artykuł

Przygody słynnego detektywa

Sherlock (sezon 1) – Holmes i Watson na tropie tajemniczych zbrodni

Redakcja Pinbook | 16-09-2020 | skomentuj

Sherlock (sezon 1) – Holmes i Watson na tropie tajemniczych zbrodni

"Sherlock"/Materiały promocyjne

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

„Sherlock” to brytyjski serial telewizyjny wyprodukowany przez BBC i stworzony przez Stevena Moffata i Marka Gatissa. Produkcja, która powstała w oparciu o opowiadania Artura Conana Doyle’a przedstawia ich uwspółcześnioną wersję. W rolę słynnego detektywa wcielił się Benedict Cumberbatch, a jego przyjaciela doktora Watsona zagrał Martin Freeman. Premiera pierwszego sezonu serialu odbyła się 25 lipca 2010 roku. W pierwszym sezonie zobaczymy odcinki zatytułowane „Studium w różu”, „Niewidomy bakier” i „Wielka gra”.

Rok produkcji: 2010
Oryginalny tytuł: Sherlock
Gatunek: Kryminalny / Akcja
Liczba odcinków: 3
Produkcja: Wielka Brytania
Data premiery: 25 lipca 2010
Twórcy: Steven Moffat / Mark Gatiss
Platforma: Netflix

  Zobacz także  


Opis sezonu

Pierwszy sezon serialu „Sherlock” rozpoczyna się od odcinka „Studium w różu”, w którym tytułowy bohater staje się współlokatorem doktora Johna Watsona w mieszkaniu przy Baker Street. W tym czasie w Londynie dochodzi do serii tajemniczych samobójstw osób, które popełniają je w dokładnie ten sam sposób. W pewnym momencie bezradny inspektor Greg Lestrade postanawia poprosić Sherlocka o pomoc. W odcinku „Pomyłka bankiera” detektyw zajmie się sprawą Eddiego Van Coona, który zostaje znaleziony martwy w zamkniętym od wewnątrz mieszkaniu. Wszelkie poszlaki będą wskazywać na to, że przyczyną jego śmierci było morderstwo. Z kolei w epizodzie „Wielka gra” pewien terrorysta rzuci Sherlockowi osobiste wyzwanie i do jednego ze swoich zakładników przywiąże ładunek wybuchowy. Detektyw i Watson będą mieli tylko kilkanaście godzin, żeby zapobiec strasznej tragedii.

Jeśli macie już za sobą pierwszy sezon serialu „Sherlock”, koniecznie obejrzyjcie inne produkcje opowiadające o słynnym detektywie - „Sherlock Holmes” oraz „Sherlock Holmes: Gra cieni”. Warto również zobaczyć trzymający w napięciu film „Człowiek ze złotym pistoletem”.

  Zobacz także  


Zwiastun

Obsada

Benedict Cumberbatch – Sherlock Holmes
Martin Freeman – John Watson
Una Stubbs – pani Hudson
Louise Brealey – Molly Hooper
Mark Gatiss – Mycroft Holmes
Rupert Graves – Greg Lestrade
Vinette Robinson – Sally Donovan
Zoe Telford – Sarah
Andrew Scott – profesor Jim Moriarty

Wszystko na temat:

Seriale Seriale online Netflix Wszystkie tagiKomentarze: