×

Wyszukaj artykuł

Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły - gdzie oglądać online?

Redakcja Pinbook | 05-08-2019 | skomentuj

Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły - gdzie oglądać online?

Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły plakat

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły – twórcy i premiera

To pełnometrażowy film produkcji amerykańskiej z gatunku przygodowego z elementami fantasy. Reżyserią zajął się Gore Verbinski, twórca takich dzieł jak „Rango” czy „Jeździec znikąd”. Za opracowanie scenariusza odpowiedzialni są Ted Elliot i Terry Rossio. Tytuł ujrzał światło dzienne 28 czerwca 2003 roku na ekranach światowych. Polscy widzowie mogli zapoznać się z filmem najwcześniej 5 września 2003 roku. Jest to pierwsze dzieło z serii Piraci z Karaibów, powstałe na podstawie przedstawienia „Piraci z Karaibów”, wystawianego w Disneylandzie. Historia opowiada o Willu Turnerze, który sprzymierza się z kapitanem Jackiem Sparrowem w celu odzyskania swojej miłości – porwanej córki gubernatora. Johnny Depp, odgrywający jedną z głównych ról – Jacka Sparrowa – otrzymał nominację do nagrody Oscara w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy. Udało mu się za to otrzymać Złoty Glob w kategorii najlepszy aktor w komedii lub musicalu. Wytwórnie odpowiedzialne za produkcję dzieła to Walt Disney Pictures oraz Jerry Bruckheimer Films.
Gdzie możemy obejrzeć „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły” cały film online? Tytuł znajdziemy w serwisach cda.pl, chili.com oraz fili.cc a także na platformie HBO GO. Portale te, za niewielką opłatą, dają nam dostęp do nielimitowanej biblioteki filmów i seriali online.
Przeczytaj również: Transformers: Ostatni rycerz

  Zobacz także  


Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły – opis fabuły

Karaiby, XVIII w., 10-letnia Elizabeth, córka gubernatora, jest świadkiem katastrofy statku, wyglądającej na robotę piratów. Z wody wyłowiono jednego ocalonego, małego chłopca, Willa Turnera, na szyi którego Elizabeth znajduje tajemniczy medalion, wyglądający na piracki. Przestraszona dziewczynka zrywa medalion i ukrywa go przed wszystkimi. Chwilę później widzi czarny statek z postrzępionymi żaglami i piracką flagą na maszcie, znikający we mgle. 8 lat później, Port Royal. Podczas uroczystości promocji Jamesa Norringtona, w którym ojciec Elizabeth widzi przyszłego zięcia, na komodora, dziewczyna spada ze skały do morza. Ratuje ją Jack Sparrow - pirat, który do Port Royal przybył aby kupić (ukraść) statek. W "nagrodę" Norrtington zakuwa go w kajdany i skazuje na śmierć przez powieszenie następnego dnia. Jednak w nocy Port Royal przeżywa atak piratów pod wodzą kapitana Barbossy, którzy chcą odzyskać tajemniczy medalion, ciągle będący w posiadaniu Elizabeth. Dziewczyna zostaje porwana, a piraci odpływają i nikt nie wie, gdzie szukać córki gubernatora. Zakochany w niej Will Turner zwraca się o pomoc do Jacka Sparrowa, choć nienawidzi on piratów. Uwolniwszy go z celi, razem z nim kradnie (rekwiruje) statek i wyrusza, najpierw na Tortugę, a potem w ślad za niedoścignioną Czarną Perłą, statkiem Barbossy, by ocalić swoją ukochaną.

Przeczytaj również: Harry Potter i Czara Ognia

  Zobacz także  


Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły – obsada

Johnny Depp jako kapitan Jack Sparrow
Geoffrey Rush jako Hektor Barbossa
Orlando Bloom jako Will Turner
Keira Knightley jako Elizabeth Swann
Jack Davenport jako komodor James Norrington
Jonathan Pryce jako gubernator Weatherby Swann
Lee Arenberg jako Pintel
Mackenzie Crook jako Ragetti
Damian O’Hare jako porucznik Gillette
Giles New jako Murtogg
Angus Barnett jako Mullroy
David Bailie jako Cotton
Michael Berry Jr. jako Twigg
Isaac C. Singleton Jr. jako Bo’sun
Zoe Saldana jako Anamaria
Kevin McNally jako Joshamee Gibbs

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: