×

Wyszukaj artykuł

Dobry, zły i brzydki - Clint Eastwood w klasyce westernu - gdzie oglądać online?

Redakcja Pinbook | 02-08-2019 | skomentuj

Dobry, zły i brzydki - Clint Eastwood w klasyce westernu - gdzie oglądać online?

Dobry, zły i brzydki plakat

Oceń


Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

Dobry, zły i brzydki – twórcy i premiera

To pełnometrażowy film koprodukowany w Hiszpanii, Włoszech i RFN z gatunku Westernu. Reżyserią zajął się Sergio Leone, twórca takich dzieł jak „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie” oraz „Dawno temu w Ameryce”. Za opracowanie scenariusza odpowiedzialny jest zespół: Furio Scarpelli, Luciano Vincenzoni, Sergio Leone i Agenore Incrocci. Tytuł ujrzał światło dzienne 23 grudnia 1966 roku w kinach światowych. Jest to trzeci film należący do tzw. trylogii dolarowej, występuje po „Za garść dolarów” i „Za kilka dolarów więcej”. Akcja dzieje się podczas wojny secesyjnej i skupia się na wątku poszukiwań skarbu pełnego złota przez trójkę rzezimieszków. Był to najdroższy film trylogii. Po premierze „Dobry, zły i brzydki” odniósł wielki sukces komercyjny we Włoszech (oryginalny tytuł „Il buono, il brutto, il cattivo). Gdy jednak ukazał się w Stanach Zjednoczonych, poddany został ostrej krytyce, ze względu na jego brutalność. Z czasem jednak film został doceniony za wizdję plastyczną oraz sprawność warsztatu, uzyskując opinię arcydzieła westernu. Wytwórnie odpowiedzialne za wypuszczenie filmu to: Arturo González Producciones, Cinematográficas, S.A, Constantin Film Produktion, Produzioni Europee Associati.
Gdzie możemy obejrzeć „Dobry, zły i brzydki” cały film online? Tytuł znajdziemy w serwisie cda.pl oraz w bibliotece filmów YouTube. Portale te, za niewielką opłatą, dają nam dostęp do nieograniczonej biblioteki filmów i seriali online.
Przeczytaj również: Django

  Zobacz także  


Dobry, zły i brzydki – opis fabuły

Dziki Zachód, czasy wojny secesyjnej. Blondie i Meksykanin Tuco zarabiają na życie oszukując naiwnych. Blondie wydaje szeryfom Tuco, za którego głowę wyznaczono nagrodę, a zgarnąwszy pieniądze, uwalnia wspólnika. W następnym miasteczku powtarzają ten sam numer. Gdy dochodzi między nimi do konfliktu, Blondie z trudem uchodzi z życiem. Wyznaje Meksykaninowi, że zna miejsce ukrycia skarbu skrzyni ze skradzionymi dwustoma tysiącami dolarów. Obaj znów ruszają w drogę, ale wkrótce wpadają w ręce bezwzględnego Angel Eyes, który również szuka skarbu.

Przeczytaj również: Gran Torino

  Zobacz także  


Dobry, zły i brzydki – obsada

Clint Eastwood jako Bezimienny rewolwerowiec „Blondie”
Lee Van Cleef jako „Anielskie Oczka”
Eli Wallach jako Tuco Benedicto Pacífico Juan María Ramírez
Mario Brega jako Kapral Wallace
Aldo Giuffrè jako Kapitan Clinton
Luigi Pistilli jako Ojciec Pablo Ramirez
Rada Rassimov jako Maria
John Bartha jako Szeryf

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiKomentarze: