×

Wyszukaj artykuł

Wspaniała historia i gwiazdorska obsada

Django - western Quentina Tarantino

Maciej | dnia: 28-10-2020 | skomentuj

Django - western Quentina Tarantino

Materiały promocyjne filmu

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH

Oceniam jako:

Ocena filmu:

Średnia ocena użytkowników: 5 Średni

Dodaj do profilu jako

Chcę obejrzeć Już oglądałem

"Django" to pełnomentrażowy film fabularny z gatunku westernów, produkcji USA. Reżyserem jest jedna z najbardziej charakterystycznych postaci tego połświata - Quentin Tarantino, znany z Kill Billa, Pulp Fiction, czy Bękartów Wojny. Jest on również twórcą scenariuszy do swoich filmów i nie inaczej jest w przypadku Django. Produkcją zajęli się: Stacey Sher, Reginald, Hudlin i Pilar Savone. Wytwórniami odpowiedzialnymi były: The Weinstein Company, Columbia Pictures i Double Feature Films. Światowa premiera odbyła sie 11 grudnia 2012r., zaś na ekrany w Polsce Django trafił 18 stycznia 2013r. Film spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem wśród widzów i krytyków. Zaznaczone sa w nim typowe dla Tarantino cechy - przerysowana przemoc i rozbudowane, często wyjęte z kontekstu dialogi, które stanowią popis zdolności aktorskich i scenariopisarskich. Django został uhonorowany dwoma Oscarami oraz Złotymi Globami za scenariusz i rolę drugoplanową Christophera Waltza.

Tytuł oryginalny: Django Unchained
Gatunek: Western
Reżyseria: Quentin Tarantino
Scenariusz: Quentin Tarantino
Rok produkcji: 2012
Kraj: USA

  Zobacz także  


Django - opis fabuły

To historia czarnoskórego niewolnika za Stanów Zjednoczonych. Akcja rozpoczyna się w 1858r., kiedy spotyka on doktora Kinga Schultaza. To pochodzący z Niemiec słynny łowca nagród, świetnie wyszkolony, inteligentny i z wielką charyzmą. Składa mu propozycję odzyskania wolności i zapłaty w zamian za pomoc w odnalezieniu dwóch przestępców - braci Brittle. Django przystaje na warunki i pod okiem wspólnika szkoli się na łowcę głów, by wykonać zlecone mu zadanie. Kiedy King dowiaduje się, że żona czarnoskórego niewolnika została uprowadzona i przeniesiona na cieszącą się złą sławą, wykorzystującą niewolnicza pracę plantację, postanawia pomóc mu w odszukaniu i jej uwolnieniu. Jej ciemiężycielem jest Calvin Candie - pasjonujący się walkami niewolników, odrażający i bezwględny typ. Łowcy nagród, pod fałszywym pretekstem dostają się do "Candielandu", by wprowadzić w życie swój plan ratunkowy. Na drodze staje im jednak czarnoskóry niewolnik, kamerdyner bezgranicznie lojalny wobec swojego pana. King i Django będą musieli bardzo się postarać, żeby uratować swoją skórę i wykonać swój plan. Szykują się wielkie fajerwerki! Dziś film dostępny jest między innymi za pośredcnitwem streamingowych serwisów Chili, Netflix i iTunes. 

  Zobacz także  


Django - zwiastun

Django - obsada

Jamie Foxx – Django Freeman
Christoph Waltz – dr King Schultz
Leonardo DiCaprio – Calvin Candie
Kerry Washington – Broomhilda von Shaft
Samuel L. Jackson – Stephen
Anthony LaPaglia – Roy
Don Johnson – Spencer Gordon Bennett
Walton Goggins – Billy Crash
Dennis Christopher – Leonide Moguy
James Remar – Ace Speck, Butch Pooch
Bruce Dern - Old Man Carrucan
David Steen – pan Stonecipher
Dana Michelle Gourrier – Cora
Nichole Galicia – Sheba
Laura Cayouette – Lara Lee Candie-Fitzwilly
Ato Essandoh – D’Artagnan
Sammi Rotibi – Rodney
Clay Donahue – Fontenot
Escalante Lundy – Wielki Tatuś
Miriam F. Glover – Betina
Franco Nero – Amerigo Vessepi

W głównej roli wystąpił Jamie Foxx, któego podziwiać możemy także między innymi w filmach Tylko sprawiedliwość i Prawo zemsty.

Wszystko na temat:

Filmy Filmy online Netflix Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz