Czarna Pantera – Opis i obsada – Gdzie oglądać online?

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 04-07-2019

ocena: 0     skomentuj

czarna pantera materiały prasowe

 

Czarna Pantera – twórcy i premiera

To powstały na podstawie serii komiksów Marvel Comics film akcji fantasy. Reżyserem jest Ryan Coogler, który wraz z Joe Robertem Colem napisał również scenariusz do Czarnej Pantery. Produkcja ta należy do Marvel Cinematic Universe. Jej premiera miała miejsce 29 stycznia 2018r. Budżet opiewający na 200 milionów dolarów został niemal siedmiokrotnie przebity wysokością zarobków tego filmu. Dyrektor produkcji to Kevin Feige. Film powstał przy kooperacji dwóch wytwórni – Marvel Studio i Walt Disney Pictures. Za dystrybucję odpowiada Walt Disney Studios Motion Pictures.
Faktem dodającym produkcji dodatkowego charaktery jest sposób tworzenia ścieżki dźwiękowej do filmu. W kwietniu 2017 roku Ludwig Göransson został zatrudniony do skomponowania muzyki w Czarnej Panterze. Podróżował do Senegalu i Południowej Afryki, gdzie nagrywał lokalnych muzyków, na podstawie czego stworzył bazę do ostatecznej ścieżki.

Lubisz filmy Marvela? Przeczytaj o Avengers: Wojna bez granic

 

Czarna Pantera – opis fabuły

To historia wyjątkowa, znacznie wyróżniająca się na tle pozostałych produkcji spod szyldu Marvela. Akcja rozpoczyna się w Afryce, w państwie Wakanda. To odosobnione, lecz wysoce rozwinięte technologicznie państwo, w którym rządzi krót T’Challa. Pewnego dnia dowiaduje się o planowanym przez konkurencyjną frakcję spisku, mającym na celu przejęcie władzy.  Wkrótce Wakanda zostaje napadnięta przez dawnego wroga. Młody władca zbiera sojuszników, aby pokonać przeciwnika i ochronić swój lud. Jako Czarna Pantera staje w obronie nie tylko swojej ojczyzny, ale i całego świat.

 Przeczytaj równiez o innych filmach z kategorii akcji!

Czarna Pantera – obsada 

Chadwick Boseman jako T'Challa / Czarna Pantera

Michael B. Jordan jako Erik Killmonger

Lupita Nyong'o jako Nakia

Danai Gurira jako Okoye

Martin Freeman jako Everett K. Ross

Angela Bassett jako Ramonda

Forest Whitaker jako Zuri

Andy Serkis jako Ulysses Klaue

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0

Podoba Ci się artykuł?
Polub nasz fanpage