×

Wyszukaj artykuł

Podziel się biblioteką

Udostępnianie gier na Steam – jak to zrobić?

Redakcja Pinbook | 08-05-2020 | skomentuj

Udostępnianie gier na Steam – jak to zrobić?

Fotografia poglądowa

OceńGry komputerowe mają się świetnie – codziennie na wirtualnych polach walki mierzą się miliony miłośników tego typu rozrywki. Nic więc dziwnego, że złote lata przeżywa także Steam – jedna z najpopularniejszych platform dla graczy. Za jej pośrednictwem możemy nabywać nowe tytuły, rozmawiać ze znajomymi, grać online i wypełniać swoje gabloty osiągnięciami czy przedmiotami. Jakiś czas temu serwis wprowadził również opcję dzielenia się swoją biblioteką z innymi – na przykład z rodziną lub domownikami. Jak skonfigurować opcję family sharing? Okazuje się, że to banalnie proste.

  Zobacz także  


W pierwszej kolejności należy zalogować się na nasze konto Steam i upewnić się, że korzystamy z z zabezpieczenia Steam Guard. Teraz możemy przystąpić do konfiguracji udostępniania naszej biblioteki innym użytkownikom.

Udostępnianie biblioteki Steam

Gry udostępniamy przez specjalną opcję, która dostępna jest w ścieżce „Ustawienia” – „Rodzinne”. Tam wybieramy interesującą nas usługę i postępujemy zgodnie z poleceniami wyświetlonymi na ekranie. Pamiętać należy, że istnieje limit kont, z którymi możemy się „podzielić” – jednocześnie upoważnionych może być maksymalnie 10 komputerów i 5 kont (każdy komputer musi być autoryzowany przez właściciela biblioteki). Użytkownicy muszą być online i nie mogą jednocześnie grać w tę samą grę. Podzielić nie możemy się też produkcjami, które wymagają subskrypcji u firm trzecich lub dodatkowego klucza autoryzacyjnego. 


Wszystko na temat:

Gry Technologia Poradnik Wszystkie tagiKomentarze: