Kiedy premiera Dying Light 2?

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 15-07-2019

ocena: 5     skomentuj

Pierwsza część Dying Light okazała się sporym sukcesem polskiego studia Techland. Otwarty świat, apokalipsa zombie i elementy parkouru były strzałem w dziesiątkę. Przyciągnęły przed ekrany miliony użytkowników. Naturalnym następstwem tych wydarzeń była zapowiedź drugiej części, która ma zaoferować graczom jeszcze więcej. Gracze będą musieli na nią jednak jeszcze poczekać – przypomnijmy, że pierwsza część miała swoją premierę w 2015 roku.

Dying Light 2 – czego się spodziewać?

Dying Light już w pierwszej części oferował dość specyficzną rozgrywkę. Walkę przeplatał z momentami panicznej ucieczki i walki o własne życie. Akcja drugiej odsłony ma toczyć się 15 lat po zakończeniu fabuły z jedynki. Znajdziemy tu wszystko, za czym zdążyliśmy się stęsknić – apokalipsę zombie, otwarty świat, elementy rpg, parkour i możliwości kooperacji oraz gry wieloosobowej. Po raz kolejny ludzkość postara się przetrwać w obliczu nieznanego wirusa, który zamienił większość populacji w łaknące ludzkiej krwi potwory. Do walki z zombie wykorzystamy zupełnie nowe rodzaje broni, które podobnie jak w pierwszej części, będziemy mogli modyfikować. Rozwinięty zostanie także zostanie system walki wręcz. Znowu staniemy także przed wyzwaniami cyklu dobowego – po zmroku zombie stają się znacznie bardziej niebezpieczne. Dying Light 2 to jednak przede wszystkim nowatorskie podejście do movementu postaci po świecie gry. Wspomniany wcześniej parkour ma po raz kolejny stanowić o naszym życiu lub śmierci. Z pewnością jest na co czekać.

Dying Light 2 – kiedy premiera?

Data premiery Dying Light 2 nie jest jeszcze niestety znana. Z licznych zapowiedzi i materiałów promocyjnych wynika jednak, że na premierę produkcji Techlandu poczekamy przynajmniej do roku 2020. Wszystko wskazuje więc na to, że polskich graczy czekają grube lata – pamiętajmy, że w produkcji wciąż znajduje się projekt twórców Wiedźmina 3, Cyberpunk 2077. Z pewnością w Dying Light 2 zagramy na komputerach PC, PlayStation 4 i Xboxie One. Być może do daty premiery tytułu pojawią się też konsole nowej generacji – ciężko wówczas wyobrazić sobie scenariusz, w którym Dying Light 2 nie trafi na nowe platformy. Z pewnością warto uzbroić się w cierpliwość. 

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 5 (1 głosów)

5 (1 głosów)

Komentarze do artykułu: 0

Podoba Ci się artykuł?
Polub nasz fanpage