PlayStation Plus – czy warto korzystać z płatnej subskrypcji?

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 12-07-2019

ocena: 0     skomentuj

techadvisor.co.uk

PlayStation cieszy się ogromną popularnością wśród graczy – przez lata konsola stała się ikoną rozrywki i wirtualnych doświadczeń. Najnowsza generacja urządzeń, PlayStation 4, oferuje graczom rozrywkę na najwyższym poziomie i ekskluzywne tytuły, którymi cieszyć się mogą jedynie posiadaczy konsoli Sony. W ramach PlayStation Network funkcjonuje też dodatkowa usługa – PlayStation Plus. Jest to płatna subskrypcja, na którą wbrew pozorom decyduje się ogromna część konsolowców. Jak działa i dlaczego jest tak popularna?

Czym jest PlayStation Plus?

PS+ to płatna usługa, w ramach której gracze cieszyć mogą się poszerzoną funkcjonalnością konsoli. Subskrypcja umożliwia aktualizowanie oprogramowania konsoli i zapisywanie danych w chmurze. Dużą część graczy decyduje się na jej zakup z innego względu – bez członkostwa w PlayStation Plus nie można korzystać z gier w trybie wieloosobowym. Pomijając abonament można więc zapomnieć o internetowej rywalizacji ze znajomymi za pośrednictwem sieci. PS+ to także ekskluzywna zawartość do niektórych gier – subskrybenci mogą liczyć na profity w grach takich jak Fortnite, Apex, World of Tanks, Path of Exile i nie tylko. Niektórych ucieszą też drobnostki w postaci ekskluzywnych awatarów i motywów. Najważniejszą zaletą PS+ jest jednak comiesięczny darmowy dostęp do kilku nowych gier. Pamiętać należy jednak, że dostęp do gier będziemy mieli tak długo, jak długo będziemy subskrybentami usługi. 

Ile kosztuje abonament PlayStation Plus? 

Decydując się na członkostwo premium, gracz ma możliwość wyboru jednego z planów korzystania z usługi. Subskrypcja obejmować może okres miesiąca, 3 miesięcy i roku. Oczywiście za każdy z nich zapłacimy inną kwotę. Miesięczne członkostwo to koszt 33 zł, półroczne 100 zł, a za całoroczną obecność w gronie posiadaczy plusa zapłacić trzeba 240 zł. Choć kwoty wydają się spore, pamiętać należy, że za pełnoprawną grę na PlayStation należy zapłacić więcej, niż za roczną subskrypcję Plus, w ramach której otrzymamy ponad 20 darmowych tytułów i inne profity. Gdzie wykupić dostęp do usługi? Dokonać tego możemy za pośrednictwem PlayStation Store i sklepów z elektroniką – wówczas nabyty kod należy wprowadzić na naszym urządzeniu.

Zastanawiasz się czy warto? Sprawdź gry lipca 2019 w PlayStation Plus

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0

Podoba Ci się artykuł?
Polub nasz fanpage