× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Kredyt gotówkowy - wszystko co musisz o nim wiedzieć

Redakcja Pinbook | 10-05-2019 | skomentuj

Kredyt gotówkowy - wszystko co musisz o nim wiedzieć

Oceń


Ile razy zdarzyło się tak, że pilnie potrzebowaliście pieniędzy z różnych powodów? Zepsuł się samochód, wydarzyło się coś niespodziewanego, potrzebowaliście pilnie coś kupić. Albo po prostu chcecie kupić nowy samochód, sprzęt czy zrobić remont. Kiedyś, żeby dostać pożyczkę w banku trzeba było wypełnić mnóstwo formalności. Obecnie, aby otrzymać kredyt gotówkowy, nie potrzeba uzupełniać miliona papierów. Wystarczy zaledwie kilka dokumentów, ale przede wszystkim trzeba spełnić kilka warunków. Jakich?

  Zobacz także  


1. Kto dostanie kredyt?

W zasadzie kredyt, potencjalnie, może wziąć każdy. Pierwszą ważną rzeczą jest zdolność kredytowa, czyli to, czy jesteśmy w stanie spłacić zobowiązanie i odsetki w określonym terminie, który naznaczony został w umowie. Drugą ważną rzeczą jest historia kredytowa – czyli czy zalegamy z jakimiś ratami i jaka jest łączna suma naszych zadłużeń.
Niektórzy martwią się, że zarabiają za mało, żeby ubiegać się o jakikolwiek kredyt. W rzeczywistości jest inaczej – większe szanse na to, aby otrzymać pożyczkę ma ktoś, kto zarabia mniej, ale jego wiarygodność kredytowa jest nieskazitelna tzn. spłacił wszystkie pożyczki i nie zalegał z ratami, niż osoba, która zarabia więcej, ale spóźnia się z opłacaniem rat. Zdziwieni? Wydaje się to jednak logiczne – lepiej przecież dać kredyt komuś, kto dotychczasowe swoje pożyczki spłacał terminowo niż komuś, kto o tym kompletnie zapominał i ma jakiekolwiek zadłużenia. To jak z pożyczaniem pieniędzy znajomym – lepszym pomysłem jest pożyczka znajomemu, który oddaje je szybko, niż oddaje je z opóźnieniem.

zdj1

2. Jakich dokumentów potrzebujemy przy kredycie gotówkowym?

Jeśli myślicie, że jest to wypełnianie mnóstwa wniosków, formularzy i innych papierów – jesteście w błędzie. Do otrzymania kredytu gotówkowego potrzeba tylko dwóch rzeczy:

    • dowodu tożsamości – bank sprawdzi dokładnie twoje dane, musi ustalić jakiej jesteś narodowości, ile masz lat. W formularzu kredytowym konieczne będzie wprowadzenie swoich danych, które będą musiały być zgodne z tym, co w dowodzie osobistym. Prawdopodobnie trzeba będzie również potwierdzić to numerem dowodu
    • zaświadczenia o zarobkach – można je otrzymać od pracodawcy lub z działu księgowego. Będzie to podstawą do ustalenia zdolności kredytowej. Czasami bank może również poprosić o wyciąg z konta z ostatnich trzech miesięcy, aby potwierdzić płynność finansową. W niektórych bankach może wystarczyć oświadczenie, które sami wypełniamy, które dotyczyć będzie naszych zarobków

  Zobacz także  


3. Czy muszę dużo zarabiać, aby dostać kredyt?

Wysokość zarobków nie ma nic do tego. Bank sam ustali, ile na podstawie naszych zarobków, jest nam w stanie udzielić kredytu. Zdolność do spłaty zawsze ustalana jest indywidualnie. To bardzo dobra wiadomość.

zdj2

W niektórych bankach o kredyt gotówkowy mogą starać się również osoby, które zatrudnione są o umowę o dzieło lub na zlecenie. Inne zaproponują kredyt gotówkowy, do którego nie potrzebne będzie żadne zaświadczenie o zarobkach. Pamiętajmy jednak, aby mierzyć nasze siły na zamiary i nie brać nic ponadto, co potrzebujemy, aby potem nie musieć spłacać ogromnych kwot.
Wszystko na temat: