× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Jak planować budżet przy pomocy aplikacji?

Redakcja Pinbook | 01-04-2019 | skomentuj

Jak planować budżet przy pomocy aplikacji?

Oceń


Planowanie wydatków i oszczędzanie to dwa bardzo istotne elementy każdego domowego budżetu. W dzisiejszych czasach rzadko jednak mamy czas na prowadzenie swojej małej księgowości i szczegółowe planowanie. Rozwiązaniem pośrednim jest prowadzenie rachunkowości za pomocą komputera. Wówczas z pomocą przychodzą programy takie jak chociażby Excel, czy dedykowane do prowadzenia budżetu domowego aplikacje i programy.  Zupełnie nowe możliwości w zarządzaniu naszymi pieniędzmi dają nam smartfony. W ostatnich latach powstał szereg aplikacji, które dzięki intuicyjnej obsłudze i mnogości opcji sprawiają, że mamy dosłownie pod ręką wszystko, czego potrzebujemy przy rozdysponowaniu domowego budżetu.

  Zobacz także  


Czy warto planować wydatki?

Szybkie życie, stres i bezrefleksyjne zakupy nie sprzyjają planowaniu domowego budżetu. Warto jednak planować wydawane pieniądze, szczególnie gdy robimy zakupy nieregularnie pod wpływem impulsu. Takie przyzwyczajenie gwarantuje wiele korzyści. Przede wszystkim daje to poczucie bezpieczeństwa i komfortu – nie mamy długów, likwidujemy zbędne koszta i poznajemy źródła naszych wydatków. Umożliwi to odciążenie domowego budżetu i pozwoli na systematyczny wzrost naszych oszczędności, które możemy przeznaczyć na wymarzoną wycieczkę, małe przyjemności czy godną emeryturę.

W planie naszych wydatków warto uwzględnić przede wszystkim wydatki stałe: czynsz, rachunki, raty i koszty utrzymania. Wydzielić możemy też konkretną sumę na sporadyczne przyjemności. Zadbać możemy o wizyty w kinie, teatrze, restauracjach czy opłacenie serwisów takich jak netflix. Tutaj oczywiście istnieje pełna dowolność, która odzwierciedla styl życia planującego. Wiele osób rezygnuje z ustalenia takiego budżetu, ponieważ już na samym początku wydaje się to czasochłonne i skomplikowane. Problemom tym naprzeciw wychodzą aplikacje smartfonowe, które na bieżąco pozwalają nam kontrolować nasze zaplecze finansowe.

Bank pomaga w oszczędzaniu?

W dzisiejszej rzeczywistości znaczącą rolę odgrywają transakcje bezgotówkowe. Wielu posiadaczy kont, aby skuteczniej monitorować swoje wydatki, instaluje aplikacje bankowości mobilnej. Już one pozwalają w mniejszym lub większym stopniu na dysponowanie budżetem domowym. Niektóre z nich umożliwiają planowanie, blokadę pewnej części funduszy na czarną godzinę czy odkładanie nadwyżek na koncie oszczędnościowym. Warto zaznaczyć, że bankowe aplikacje mobilne pochwalić się mogą coraz większą funkcjonalnością i stają się świetnym rozwiązaniem, szczególnie dla osób, które niechętnie dzielą się informacjami o sobie z postronnymi firmami.

  Zobacz także  


Aplikacje mobilne – planuj budżet i ciesz się oszczędnościami

Szeroka oferta dostępnych na rynku aplikacji pomaga znaleźć najbardziej odpowiadającą nam aplikację, zarówno pod kątem oprawy graficznej jak i funkcjonalności. Na szczególną uwagę zasługują naszym zdaniem Money Lover i Spendee. Obie pozwalają na stworzenie wirtualnych portfeli na każdy rodzaj wydatków i charakteryzują się przejrzystością i intuicyjną obsługą. W swojej ofercie idą one też krok dalej – możemy spersonalizować wydatki, wybrać metodę płatności czy zaznaczyć gdzie wydajemy swoje pieniądze. Programy pozwalają też tworzyć notatki czy manipulować wydatkami wedle potrzeb. Wyręczają więc zapracowanych i leniwych z konieczności mozolnego prowadzenia domowego budżetu na własną rękę.

Oszczędzajmy bo warto!

Zarówno aplikacje bankowe jak i komercyjne są obecnie świetnymi alternatywami dla klasycznych kąt oszczędnościowych czy przysłowiowej skarpety. Warto wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie i cieszyć się oszczędnościami bez zaciskania pasa. Nieświadomi swoich przyzwyczajeń czy spontanicznych wydatków nierzadko narażamy się na deficyt. Dzięki przedstawionym rozwiązaniom może się okazać, że stać nas na więcej niż sobie wyobrażamy. W przenośni i dosłownie!
Wszystko na temat: