× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Gry Kino Lotto Przepisy Radio Rekordy
×

Wyszukaj artykuł


10 sposobów żeby płacić tańsze OC

Redakcja Pinbook | 05-04-2019 | skomentuj

10 sposobów żeby płacić tańsze OC

Oceń

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to ubezpieczenie majątkowe. Obowiązuje wówczas, gdy ubezpieczony jest zobligowany do naprawienia szkody, której stał się przyczyną. Ceny OC w ostatnich latach ulegały sporym wahaniom. Jak znaleźć ubezpieczyciela, który spełni nasze oczekiwania za niewygórowaną kwotę? Sposobów jest sporo – w artykule przyjrzymy się najlepszym pomysłom na obniżenie kosztów związanych z OC.

  Zobacz także  


10. Zainteresuj się pakietami

Firmy zwykle mają oferty promocyjne dla klientów, którzy decydują się na kompleksowe ubezpieczenie korzystając z ich oferty. Jeśli wraz z OC zdecydujemy się na Autocasco (AC) i ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (NW) – cena powinna być niższa.

9. Skorzystaj z pomocy specjalisty

Przy wyborze ubezpieczyciela możemy skorzystać pomocy agenta. Najlepiej wybrać takiego, który posiada w swojej ofercie kilka towarzystw ubezpieczeniowych (multiagent). Zajmie się on formalnościami i przygotuje indywidualną ofertę.

8. Porównaj oferty w internecie

Aby być na bieżąco z ofertami wielu towarzystw ubezpieczeniowych nie musisz koniecznie korzystać z pomocy agenta. W sieci jest sporo porównywarek internetowych, które pomogą Ci wyselekcjonować najbardziej odpowiednią ofertę.

7. Miejsce zamieszkania obniży Twoje OC

Sposobem na obniżenie swojej składki jest podanie miejsca zamieszania lub zameldowania poza obrębem dużych miast – oczywiście prawdziwego. Wówczas możemy liczyć na niższe opłaty.

6. Bezpieczeństwo popłaca

Zniżki biorą się przede wszystkim z bezszkodowej jazdy i mogą wynosić nawet do 60%. Warto więc poruszać się bezpiecznie – jak widać odbije się to korzystnie na naszym portfelu.

5. Sposób na współwłaściciela

Całkowicie legalnym i dość popularnym sposobem obniżenia swoich składek jest kupno samochodu wraz z osoba, która dysponuje zniżkami. Wówczas sami też poniesiemy obniżony koszt.

  Zobacz także  


4. Kupuj przez internet i płać kartą

Korzystając z opcji kupna OC przez internet często możemy liczyć na specjalny rabat dla kupujących online. W wielu towarzystwach ubezpieczeniowych możemy też zyskać 5% zniżkę płacąc kartą.

3. Nie daj się skusić ratom

Choć jednorazowe opłacenie całej składki odczujemy dotkliwiej, to stanowczo warto. Pamiętajmy, że system ratalny często naraża nas na dodatkowe koszty.

2. Pomyśl o OC jeszcze przed zakupem

Przy wyborze auta rzadko sugerujemy się wysokością jego ubezpieczenia. Warto jednak pamiętać, że na wysokość składki wpływ ma wiele czynników. Jednym z nich jest pojemność silnika – im większy motor, tym głębiej będziemy zmuszeni sięgnąć do kieszeni.

1. Zmień ubezpieczyciela

Warto trzymać rękę na pulsie. Współczesny rynek ubezpieczeń kształtuje duża dynamika i konkurencja. Warto więc rozglądać się za wyjątkowo korzystnymi ofertami. Uważać jednak należy na zbyt pochopne decyzje. Zdarza się, że nasz ubezpieczyciel ma dla nas atrakcyjną zniżkę lojalnościową.
Wszystko na temat: