× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Darmowe porady prawne - jak je uzyskać?

Redakcja Pinbook | 26-06-2019 | skomentuj

Darmowe porady prawne - jak je uzyskać?

Oceń


Zdarza się, że w naszym życiu potrzebujemy skorzystać z porady prawnika. Okazuje się, że internet pomoże nam w odnalezieniu darmowej porady prawnej. Sprawdź gdzie się udać po pomoc. 

Wiele osób zważywszy na różnorodne okoliczności potrzebuje pomocy prawnika. Dzięki nim jesteśmy w stanie zrozumieć naturę problemu i odpowiednio się do niego ustosunkować. Jeśli nie stać nas na płatne usługi prawnicze – możemy skorzystać z darmowych porad prawniczych. Działając w pojedynkę możemy być bezradni wobec niektórych problemów natury prawnej – warto wtedy mimo wszystko zainteresować się bezpłatną pomocą prawnika. Gdzie jej szukać? Okazuje się, że w samej tylko Warszawie funkcjonuje kilkadziesiąt punktów, w których prawnicy pomogą nam za darmo

  Zobacz także  


Darmowe porady prawne – kto ich udziela?

Bezpłatną pomoc uzyskamy od adwokatów i radców prawnych. Mogą oni także wydać upoważnienie dla aplikantów adwokackich i radcowskich – wówczas to oni udzielą nam darmowej porady prawnej. Należy jednak pamiętać, że w przypadku aplikantów może mieć to miejsce jedynie w uzasadnionych przypadkach. Darmową pomoc uzyskamy także w pozarządowych – czekają tam na nas doradcy podatkowi i absolwenci wyższych studiów prawniczych, którzy pochwalić się mogą co najmniej trzyletnim doświadczeniem. 

  Zobacz także  


Kto może skorzystać z darmowej porady prawniczej?

Przywilej korzystania z bezpłatnej pomocy prawniczej przysługuje przede wszystkim osobom młodym i starszym ( do 26 roku życia i powyżej 65 lat). Z bezpłatnej rady skorzystają też kobiety w ciąży i te, które posiadają Kartę Dużej Rodziny. Darmowe porady prawne to opcja, z której skorzystać mogą też weterani i kombatanci. Polskie prawo przewiduje też możliwość skorzystania z takiej pomocy w sytuacji, gdy osoba ubiegająca się o nią została pokrzywdzona w wyniku klęski żywiołowej, katastrofy naturalnej i awarii technicznej. Na darmową pomoc prawnika mogą liczyć osoby, którym przyznano świadczenie z pomocy społecznej – w tym wypadku ważne jest, aby taka osoba uzyskała taka świadczenie w roku poprzedzającym moment ubiegania się o bezpłatną pomoc prawniczą. Decyzja o przyznaniu takiego świadczenia nie może też być uchylona, a osoba z niego korzystająca wezwana do zwrotu świadczenia – są to warunki konieczne, które umożliwiają ubieganie się o pomoc prawnika za darmo. 
Wszystko na temat: