Nie tylko „Faceci w czerni"

Will Smith – najlepsze filmy z udziałem aktora, które trzeba zobaczyć

wikipedia.org

Will Smith od lat należy do ścisłej czołówki amerykańskich aktorów. Swoją karierę rozpoczął w latach 90. od angażu w serialu „Bajer z Bel-Air”. Przełomowy dla niego okazał się z kolei występ w filmie „Dzień Niepodległości” z 1996 roku, w którym zagrał główną rolę. Nie dość, że film stał się wówczas jednym z najbardziej dochodowych obrazów w historii kina, to przyniósł Smithowi światową sławę i rozpoznawalność. Nic dziwnego, że niedługo potem aktor zaczął występować w kolejnych wielkich produkcjach, a także doczekał się wielu prestiżowych nagród – był nawet dwukrotnie nominowany do Oscara. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem gwiazdora, które mogą uchodzić za najlepsze w jego karierze:

1. „Jestem legendą”, reż. F. Lawrence (2007)

Akcja filmu „Jestem legendą” rozgrywa się w Nowym Jorku, w którym pewnego dnia pojawia się tajemniczy wirus. Przemienia on zwykłych mieszkańców w agresywne i niebezpieczne potwory. Część mieszkańców zdążono ewakuować, a część pożarły krwiożercze monstra. Udało się przetrwać tylko jednemu człowiekowi, Robertowi Nevillowi (Will Smith). Razem ze swoim psem stara się on przeżyć w opuszczonym mieście – w dzień wychodzi ze swojej kryjówki, żeby zdobyć pożywienie, a w nocy ukrywa się przed zakażonymi. W międzyczasie próbuje opracować szczepionkę na wirusa i prowadzi skomplikowane eksperymenty. Nie uda mu się jednak uniknąć bezpośredniej konfrontacji z potworami.

2. „W pogoni za szczęściem”, reż. G. Muccino (2006)

Oparty na faktach film przedstawia życie Chrisa Gardnera, w którego wcielił się Smith. W wyniku pewnego niespodziewanego łańcucha wydarzeń, 30-letni mężczyzna traci swój dom i pracę. Razem ze swoim synkiem Chrisem znajduje schronienie w publicznej łazience na stacji kolejowej w San Fransisco. Gardner robi wszystko, żeby wydobyć siebie i syna z tej beznadziejnej sytuacji i próbuje zostać maklerem. Wkrótce zostaje zatrudniony jako szkoleniowiec brokerów i zaczyna piąć się po kolejnych szczeblach kariery w wielkich firmach. Po pewnym czasie staje się milionerem i właścicielem ogromnej firmy zajmującej się pośrednictwem giełdowym.

3. „Siedem dusz”, reż. G. Muccino (2008)

W kolejnym filmie reżyserowanym przez Muccino, Smith wcielił się w rolę Tima, który spowodował śmiertelny wypadek. Tylko on ocalał z kraksy, w której z jego winy zginęło siedem osób. Po wypadku życie mężczyzny zamienia się w koszmar, a jego sumienie wciąż jest dręczone przez bolesne poczucie winy. Gdy ma już myśli samobójcze, wpada na pewien plan – w ramach pokuty za swoje grzechy postanawia pomóc siedmiu osobom. W tym celu podszywa się pod agenta urzędu podatkowego i zaczyna nieść pomoc osobom najbardziej dotkniętym przez życie. Najwięcej czasu spędzi z Emily, która będzie wymagała przeszczepu serca.


4. „Ja, Robot”, reż. A. Proyas (2004)

Akcja filmu „Ja, Robot” rozgrywa się w 2035 roku, kiedy to roboty stanowią już nieodłączną część ludzkiego życia. Gdy w tajemniczych okolicznościach ginie pewien genialny naukowiec pracujący dla koropracji U.S. Robotics, śledztwo w tej sprawie podejmuje detektyw Del Spooner (Will Smith). Pomaga mu specjalistka od psychologii robotów. Wkrótce razem odkrywają, że winny śmierci naukowca może być jeden z produkowanych przez niego robotów. Wraz z odkrywaniem kolejnych mrocznych htajemnic korporacji, życie Spoonera, a także ludzkości, staje się coraz bardziej zagrożone.

5. „Faceci w czerni”, reż. B. Sonnenfeld (1997)

Film „Faceci w czerni” to jedna z najbardziej kasowych komedii w historii kina. Przedstawia historię dwóch tajnych agentów - agenta J (Will Smith) i agenta K - którzy są członkami supertajnej organizacji zajmującej się monitorowaniem działań kosmitów, którzy przybywają na Ziemię. W pewnym momencie agenci wpadają na trop ogromnej intergalaktycznej intrygi. Zaczynają ścigać kosmicznego terrorystę, który przybył na naszą planetę w nieczystych zamiarach. J i K stają przed wyzwaniem uratowania ziemian przed zagładą.
Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO