×

Wyszukaj artykuł

Który lubicie najbardziej?

Tim Burton - najlepsze filmy, które wyreżyserował

Patrycja | dnia: 03-11-2020 | skomentuj

Tim Burton - najlepsze filmy, które wyreżyserował

Materiały promocyjne filmu "Gnijąca panna młoda"

Oceń


PEŁNY DOSTĘP tylko dla ZAREJESTROWANYCH


Tim Burton to amerykański reżyser i producent, którego uważa się za jednego z największych ekscentryków w całym Hollywood. Reżyser postanowił, że wszystkie swoje marzenia, lęki, fantazje i pragnienia będzie zamykał w swoich filmach. W świecie magicznym, hipnotyzującym i uwodzącym. Szkoły średniej nie ukończył, a mimo to dostał się na studia na wydziale animacji w California Institute of Arts. Był stypendystą Disneya. 

Na swoim koncie ma wiele niesamowitych prodiukcji. Samodzielnie zrealizował krótki filmik "Vincent". Jego wielkim debiutem był "Edward Nożycoręki", co sprawiło, że dostał się do czołówki reżyserów w Hollywood. Na swoim koncie ma wiele dość osobliwych i ekscentrycznych produkcji, do których bez wątpienia można zaliczyć m.in. "Gnijącą Pannę Młodą" czy "Charlie i fabryka czekolady". Jego muzą stała się (była już) partnerka - Helena Bohnam Carter, a aktorem rozpoznawczym Burtona jest Johnny Depp. Zobaczcie pięć najlepszych, naszym zdaniem, produkcji reżysera. 

"Gnijąca Panna Młoda" 

Film z 2005 roku, który opowiada historię Victora. Jego ślub zbliża się wielkimi krokami, ale nie jest on szczególnie szczęśliwy z tego powodu. Całe wydarzenie traktuje nieco jako własną egzekucję. Jego partnerka Victoria robi wszystko, aby jakoś go pocieszyć. Wszystko jednak na marne - nic nie jest w stanie zmienić jego nastroju. Złe przeczucia Victoria przybierają realny kształt, kiedy w dzień ceremonii trafia on do ciemnego lasu i budzi umarłą "pannę młodą". Ta bierze go za swojego przyszłego męża... "Gnijąca panna młoda" to idealne podsumowanie tego, jaki jest Tim Burton i jego twórczość. Bez zaskoczenia - w obsadzie Helena Bonham Carter i Johnny Depp. 

  Zobacz także  


"Sweeney Todd: Demoniczny Golibroda z Fleet Street"

Film opowiada o pewnym golibrodzie, który powraca do wiktoriańskiego Londynu. Jego cel jest w sumie całkiem prosty - chce zemścić się na złoczyńcach, którzy podczas jego nieobecności zgwałcili jego żonę i porwali córkę. Prawdziwą tożsamość Todda rozpoznaje Nallie Lovett - właścicielka cukierni. Wchodzą oni w spółkę i zakładają krwawy interes. On otwiera salon fryzjerski, w którym podcina gardła niewinnym klientom i w ten sposób zaopatrza swoją wspólniczkę w nadzienie do ciastek. Wyroby zyskują wielką popularność i uznanie, a Sweeney jest coraz bliżej odwetu na zabójcach swojej żony... Oczywiście w filmie "Sweeney Todd: Demoniczny Golibroda z Fleet Street" zobaczycie Johnny'ego Deppa i Helenę Bonham Carter. Film dostępny na platformie Netflix. 

"Jeździec bez głowy" 

Ichabod Crane to nowojorski policjant, który przybywa pewnego dnia do małej osady Sleepy Hollow, aby zająć się sprawą tajemniczych morderstw. Tamtejsi mieszkańcy utrzymują, że za wszystkim stoi demoniczny Jeździec bez Głowy, który ukrywa się w pobliskich lasach. Crane nie wierzy, aby coś takiego mogło mieć miejsce. Jednak wkrótce dowie się, jak bardzo się mylił... Jedną z niewielu życzliwych mu osób staje się Katrina Van Tassel, która pomożemu w rozwikłaniu tajemniczej zagadki. W obsadzie, oczywiście, Johnny Depp. Film "Jeździec bez głowy" dostępny jest na HBO GO. 

  Zobacz także  


"Sok z żuka" 

Adam i Barbara Maitlandowie bardzo kochali siebie, ale również swój domek zbudowany w Nowej Anglii. Niestety, obydwoje zginęli w wypadku samochodowym. Nie zamierzają jednak opuszczać swojego ukochanego lokum i zamieszkują tam po śmierci. Niestety, nie wszystko idzie po ich myśli - pewnego dnia pojawiają się tam nowi lokatorzy. Niezwykle hałaśliwe małżeństwo z Nowego Jorku - Charles i Delia Deetzowie - działają im na nerwy... Początkowo Adam i Barbara starają się ich tolerować, ale pewnego dnia mówią dość. Postanawiają więc, że wezwą bio-egzorcystę, który zwany jest "Beetlejuice". I teraz każdy z nich dostanie więcej, niż liczył. "Sok z żuka" to produkcja, którą zobaczyć musicie. W obsadzie Alec Baldwin, Winona Ryder i Michael Keaton. 

"Edward Nożycoręki" 

Film z 1990 opowiada o Edwardzie - chłopcu-cyborgu, który zamiast dłoni ma nożyczki. Mieszka sobie ze swoim twórcą w zamczysku, daleko od wioski. Jednak pewnego dnia jego twórca umiera, a on zostaje całkiem sam... Pewnego dnia poznaje jednak Peg, która jest akwizytorką kosmetyków. Zaprasza go do swojego domu. Trafia więc w sam środek miasteczka, gdzie próbuje walczyć z nieufnością mieszkańców. Wkrótce zostaje ich ogrodnikiem i fryzjerem. Jest jednak jedyna osoba, która interesuje się nim naprawdę i chce się z nim zaprzyjaźnić - to Kim, córka gospodyni. "Edward Nożycoręki" to prawdopodobnie jeden z najsławniejszych filmów Tima Burtona. 

Wszystko na temat:

Filmy online Filmy Wszystkie tagiKomentarze:


Dodaj komentarz