„Fida" czy „Desperado"?

Salma Hayek – najlepsze produkcje z udziałem meksykańskiej gwiazdy

Salma Hayek niewątpliwie jest jedną z najsłynniejszych meksykańskich aktorek. Aktorstwem zainteresowała się podczas studiów, gdy zaczęła uczęszczać na zajęcia teatralne. Początkowo grywała w lokalnych przedstawieniach. Wkrótce zadebiutowała przed kamerami w telenoweli „Nuevo Amanecer”. Po zakończeniu emisji serialu postanowiła spełnić swoje marzenia o międzynarodowej karierze i wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Przełomowy dla jej kariery okazał się rok 1995, w którym zagrała w filmie „Desperado” u boku Antonio Banderasa. Wkrótce zaczęła występować w największych hollywoodzkich produkcjach. Do najważniejszych filmów w jej karierze należy „Frida”, w której wcieliła się w rolę słynnej malarki – była za nią w 2003 roku nominowana do Oscara. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem gwiazdy, które warto zobaczyć:

1. „Frida”, reż. J. Taymor (2002)

„Frida” to film biograficzny, który opowiada o życiu i twórczości meksykańskiej malarki Fridy Khalo (Salma Hayek). Urodziła się ona w 1907 roku. Przez całe życie musiała zmagać się z fizycznym cierpieniem. Gdy była małym dzieckiem ciężko zachorowała na polio, a jako nastolatka uległa wypadkowi, przez który doznała zmiażdżenia miednicy oraz kręgosłupa. Podczas unieruchomienia i rekonwalescencji odkryła, że posiada talent malarski. Wkrótce znalazła się pod opieką słynnego meksykańskiego malarza Diego Rivery, za którego po pewnym czasie wyszła za mąż. Nie udało im się jednak stworzyć szczęśliwego związku.

"SexiPistols"/Materiały promocyjne

2. „Desperado”, reż. R. Rodriguez (1995)

Akcja filmu „Desperado” rozpoczyna się w momencie, gdy do małej meksykańskiej miejscowości przybywa tajemniczy młody muzyk. Poszukuje on bossa lokalnego kartelu narkotykowego, Bucha. Zamierza zemścić się na nim za śmierć swojej ukochanej. Okazuje się, że w futerale zamiast instrumentu ma broń. Wkrótce bierze udział w strzelaninie w jednym z barów. Gdy zauważa, że nie ma szans, chowa się w księgarni prowadzonej przez piękną Carolinę (Salma Hayek). Między dwojgiem ludzi zaczyna się rodzić uczucie i kobieta postanawia pomóc mężczyźnie w walce z przestępcami.

3. „Duże dzieci”, reż. D. Dugan (2010)

Rodzinna komedia „Duże dzieci” przedstawia historię grupy pięciu przyjaciół, którzy spotykają się ze sobą po trzydziestu latach w weekend poprzedzający Dzień Niepodległości. Okoliczności są wyjątkowo smutne – wszyscy przybyli na pogrzeb ukochanego trenera koszykówki, który pomagał im w walce o szkolne sukcesy sportowe. Wzruszeni przyjaciele wracają wspomnieniami do dawnych czasów, w których byli niemal nierozłączni. Wszystko jest w porządku, dopóki… nie zaczynają się zachowywać jak duże dzieci. Czy powrót do najlepszych lat młodości nie zakończy się katastrofą?


4. „SexiPistols”, reż. J. Rønning/E. Sandberg (2006)

Akcja filmu „SexiPistols” rozgrywa się w 1880 roku. Sara (Salma Hayek) i Maria sieją postrach w całej okolicy. Obie kobiety, chociaż pochodzą z zupełnie różnych środowisk, łączy gorący temperament. Bez ogródek napadają na banki, korzystając przy tym nie tylko ze swojej pomysłowości, ale także wdzięków. Pewnego dnia ich spokój burzy banda podejrzanych typów, którzy zaczynają zagarniać kolejne tereny pod budowę kolei i mordować każdego, kto się im sprzeciwi. Wśród ich ofiar znajdują się ojcowie Sary i Marii. Młode kobiety nie mogą pozwolić, żeby przestępcy pozostali bezkarni i zrobią wszystko, żeby pokrzyżować ich plany.

5. „Po zachodzie słońca”, reż. B. Ratner (2004)

Film „Po zachodzie słońca” opowiada o utalentowanym złodzieju Maxie i jego pięknej partnerce Loli (Salma Hayek), którzy postanawiają przejść na emeryturę i osiedlić się na Rajskiej Wyspie na Bahamach. Ich ostatnie zadanie zakończyło się wielkim sukcesem i ukradli jeden z trzech słynnych brylantów Napoleona. Są więc spokojni o swoją przyszłość. Okazuje się jednak, że ich tropem wciąż podąża agent FBI Stan, który przez lata bezskutecznie ścigał przestępców. Uważa on, że para zamierza jeszcze zrobić skok na ostatni z brylantów francuskiego cesarza, który jest jednym z największych na świecie.

Podobały wam się filmy z naszej listy? Koniecznie zobaczcie również inną produkcję z udziałem Salmy Hayek, „Polubić czy poślubić”. Zachęcamy także do zapoznania się z filmami
„Tygrys i śnieg” oraz „Śniadanie ze Scotem”.


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO