Nie tylko "Deadpool"

Ryan Reynolds – najlepsze filmy z udziałem aktora. Te produkcje trzeba obejrzeć!

Ryan Reynolds jest obecnie jednym z najpopularniejszych kanadyjskich aktorów. Przed kamerami zadebiutował już w wieku 17 lat, kiedy wystąpił w podwójnej roli nastoletniego Ganesha i Jeffreya w dramacie „Zwyczajna magia” z 1993 roku. Niedługo potem zaczął występować w kolejnych produkcjach, jednak największy rozgłos przyniosła mu rola lekkomyślnego imprezowicza Vana Wildera w filmie „Wieczny student” z 2002 roku. Za rolę w nim był nominowany do kinowej nagrody MTV. Z kolei film głośny „Deadpool”, w którym wystąpił w 2017 roku, przyniósł mu nominację do Złotego Globu. Przedstawiamy pięć, naszym zdaniem najciekawszych filmów z udziałem aktora, które koniecznie powinniście obejrzeć:

1. „Deadpool”, reż. T. Miller (2016)

Film przedstawia historię Wade’a Wilsona (Ryan Reynolds), który jest byłym agentem służb specjalnych. Zarabia na życie jako najemnik. Gdy poznaje Vanessę, zakochuje się w niej, a jego życie zaczyna przypominać bajkę. Ich szczęście nie trwa jednak długo. U Wade’a zostaje wykryty nowotwór złośliwy. Postanawia więc oszczędzić cierpienia swojej narzeczonej i uciec, żeby poddać się alternatywnemu leczeniu. Eksperyment okazuje się udany i Wade pokonuje chorobę, a co więcej – zyskuje nadzwyczajne zdolności. Jednak okazuje się, że zabieg wywołał poważny skutek uboczny w postaci całkowitego oszpecenia. Wade wyrusza więc na poszukiwanie człowieka, który jest w stanie przywrócić mu dawny wygląd.

Materiały prasowe

2. „Narzeczony mimo woli”, reż. A. Fletcher (2009)

Komedia „Narzeczony mimo woli” ukazuje losy Margaret Tate, która pracuje na wysokim stanowisku w nowojorskim wydawnictwie. Gdy jej kariera nabiera rozpędu, pojawiają się pewne komplikacje. Okazuje się, że jako Kanadyjka zaniedbała procedury wizowe, przez co grozi jej deportacja z USA. Postanawia więc rozwiązać ten problem poprzez szybkie zamążpójście. Oświadcza swoim przełożonym, że wychodzi za swojego asystenta Andrew (w tej roli Reynolds). Gdy zaskoczony mężczyzna próbuje się sprzeciwiać, Margaret grozi mu, że w takim razie pozbawi go posady. Zrezygnowany Andrew zabiera ją więc na Alaskę, żeby przedstawić „narzeczoną" swoim rodzicom.

3. „Klucz do wieczności”, reż. T. Singh (2015)

Film „Klucz do wieczności" przedstawia historię schorowanego i wiekowego multimilionera Damiana Hale, który zaczyna umierać. Decyduje się więc wziąć udział w skomplikowanym eksperymencie medycznym – przenosi swoją świadomość do ciała zdrowego i młodego człowieka. Operacja przebiega bez żadnych zakłóceń i Hale budzi się jako zupełnie nowa osoba. Od razu zaczyna się cieszyć urokami młodości i odzyskanego życia. W pewnym momencie jednak do jego świadomości zaczynają się wkradać wspomnienia związane z dawcą ciała. Hale będzie musiał odkryć jego tożsamość, a także dowiedzieć się, dlaczego ktoś życzy mu śmierci.


4. „Zamiana ciał”, reż. D. Dobkin (2011)

„Zamiana ciał” opowiada o dwójce przyjaciół, Mitchu (Ryan Reynolds) i Davie, którzy dorastali razem i w młodości byli najlepszymi przyjaciółmi. Po latach jednak ich drogi się rozeszły, a łączące ich niegdyś więzi osłabły. Teraz Dave jest szanowanym prawnikiem oraz ojcem rodziny. Z kolei Mitch nigdy do końca nie dorósł i najbardziej na świecie nie lubi odpowiedzialności. Pewnej nocy życie postanawia ich zaskoczyć – Mitch i Dave nad ranem budzą się, ale nie w swoich ciałach. Wkrótce odkrywają, że życie każdego z nich nie jest wcale usłane różami. Będą też musieli jak najszybciej odkryć sposób na odzyskanie swojej dawnej tożsamości, zanim ta sytuacja doprowadzi do całkowitej katastrofy.

5. „Amityville”, reż. A. Douglas (2005)

„Amityville” to remake horroru z 1979 roku. 13 listopada 1974 roku w miejscowości Amityville doszło do potwornej masakry. Wkrótce Ronald De Feo przyznał się do zamordowania swoich rodziców i czwórki rodzeństwa. Chłopak twierdził, że zbrodnię popełnił pod wpływem „głosów”, które słyszał w domu. Rok później George i Kathy Lutz razem z dziećmi wprowadzają się do domu, w którym doszło do morderstwa. Młode małżeństwo sądzi, że nowa posiadłość jest spełnieniem ich marzeń. Po pewnym czasie jednak w domu zaczynają mieć miejsce zupełnie niewytłumaczalne i straszne wydarzenia.


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO